Rusland sluit eigen missie bij de NAVO
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland sluit de eigen missie bij de NAVO. Als het bondgenootschap contact wil opnemen met de Russische regering, kan dat volgens minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov via de Russische ambassade in Brussel.
De activiteiten van de Russische NAVO-missie worden volgende maand stilgelegd. Lavrov kondigde ook stappen aan tegen de militaire missie van de NAVO in Moskou. Daar moeten de activiteiten volgende maand ook worden gestaakt. Medewerkers verliezen volgens Russische media op 1 november hun accreditatie.
Rusland reageert met die maatregelen op de uitwijzing van acht medewerkers van de Russische missie door de NAVO. Zij waren verzocht te vertrekken omdat ze volgens de westerse militaire alliantie voor Russische inlichtingendiensten werkten zonder dat te hebben opgegeven.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
54 minuten geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
57 minuten geledenMANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische luchtverdediging heeft voor het openen van de stembussen in Moskou honderden Oekraïense drones onderschept, zegt de burgemeester van de Russische hoofdstad. Volgens hem werden er in de nacht van donderdag op vrijdag 350 drones gezien die in de richting van de regio Moskou vlogen. De meerderheid zou zijn neergehaald.
3 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
7 uur geleden