Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland slaat alarm over 'kritieke situatie' na olielek

Rusland slaat alarm over 'kritieke situatie' na olielek

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vreest voor grote milieuschade door een olielek bij het schiereiland de Krim. "De situatie is echt kritiek", zei een woordvoerder van het Kremlin volgens Russische persbureaus. "Het is op dit moment helaas nog onmogelijk om de omvang in te schatten van de milieuschade, maar experts werken daar hard aan."

Bij de Krim kwamen eerder deze maand tijdens stormachtig weer twee olietankers met elkaar in botsing. Dat gebeurde in de Straat van Kertsj, de waterweg tussen Rusland en het geannexeerde schiereiland. Een van de schepen zonk en het andere vaartuig liep aan de grond. De gouverneur van de Krim zegt op Telegram dat hij de noodtoestand heeft uitgeroepen om "het weglekken van olieproducten in de Straat van Kertsj".

Het Russische ministerie van Transport heeft eerder gezegd dat alle ontdekte vervuiling is opgeruimd. De minister van Noodsituaties reageerde voorzichtig. Hij verklaarde dat het gevaar nog niet is geweken en dat zich nieuwe lekkages kunnen voordoen.

Meer uit Buitenland

Israël meldt vernietiging vliegtuig van gedode leider Khamenei

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.

10 minuten geleden
Parlement Myanmar jaren na staatsgreep weer bijeen

NAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.

35 minuten geleden
Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

1 uur geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

1 uur geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

2 uur geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

2 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

3 uur geleden