Rusland slaat alarm over 'kritieke situatie' na olielek
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vreest voor grote milieuschade door een olielek bij het schiereiland de Krim. "De situatie is echt kritiek", zei een woordvoerder van het Kremlin volgens Russische persbureaus. "Het is op dit moment helaas nog onmogelijk om de omvang in te schatten van de milieuschade, maar experts werken daar hard aan."
Bij de Krim kwamen eerder deze maand tijdens stormachtig weer twee olietankers met elkaar in botsing. Dat gebeurde in de Straat van Kertsj, de waterweg tussen Rusland en het geannexeerde schiereiland. Een van de schepen zonk en het andere vaartuig liep aan de grond. De gouverneur van de Krim zegt op Telegram dat hij de noodtoestand heeft uitgeroepen om "het weglekken van olieproducten in de Straat van Kertsj".
Het Russische ministerie van Transport heeft eerder gezegd dat alle ontdekte vervuiling is opgeruimd. De minister van Noodsituaties reageerde voorzichtig. Hij verklaarde dat het gevaar nog niet is geweken en dat zich nieuwe lekkages kunnen voordoen.
Meer uit Buitenland
BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
11 uur geleden