Rusland slaat alarm over 'kritieke situatie' na olielek
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vreest voor grote milieuschade door een olielek bij het schiereiland de Krim. "De situatie is echt kritiek", zei een woordvoerder van het Kremlin volgens Russische persbureaus. "Het is op dit moment helaas nog onmogelijk om de omvang in te schatten van de milieuschade, maar experts werken daar hard aan."
Bij de Krim kwamen eerder deze maand tijdens stormachtig weer twee olietankers met elkaar in botsing. Dat gebeurde in de Straat van Kertsj, de waterweg tussen Rusland en het geannexeerde schiereiland. Een van de schepen zonk en het andere vaartuig liep aan de grond. De gouverneur van de Krim zegt op Telegram dat hij de noodtoestand heeft uitgeroepen om "het weglekken van olieproducten in de Straat van Kertsj".
Het Russische ministerie van Transport heeft eerder gezegd dat alle ontdekte vervuiling is opgeruimd. De minister van Noodsituaties reageerde voorzichtig. Hij verklaarde dat het gevaar nog niet is geweken en dat zich nieuwe lekkages kunnen voordoen.
Meer uit Buitenland
CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
53 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
2 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
9 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
12 uur geleden