Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland scherpt regels voor media aan voor verkiezingen

Rusland scherpt regels voor media aan voor verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Journalisten krijgen bij de komende presidentsverkiezingen in Rusland te maken met strengere regels. De autoriteiten zeggen dat alleen erkende verslaggevers mogen filmen en fotograferen in stembureaus.

Russische kiezers gaan naar verwachting in maart 2024 weer naar de stembus voor presidentsverkiezingen. President Vladimir Poetin heeft publiekelijk nog niet gezegd of hij zich kandidaat stelt, maar volgens ingewijden doet hij weer mee.

De autoriteiten komen in aanloop naar die stembusgang met nieuwe regels voor de pers. In een decreet staat dat alleen journalisten van media die staan geregistreerd bij de autoriteiten naar bijeenkomsten mogen van de kiescommissie.

Bloggers

De nieuwe regels hebben gevolgen voor de handelingsvrijheid van bloggers en Russische media die vanuit het buitenland opereren, maar nog wel verslaggevers hebben in Rusland. Zij kunnen niet overal meer verslag doen.

Poetin domineert de Russische politiek al meer dan twee decennia. Er bestaat geen noemenswaardige oppositie meer. Hij liet in 2020 een referendum uitschrijven om te zorgen dat hij nog meer ambtstermijnen kan uitzitten.

Meer uit Buitenland

Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

14 minuten geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

25 minuten geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

1 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

4 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

4 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

7 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

7 uur geleden