Rusland scherpt regels voor media aan voor verkiezingen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Journalisten krijgen bij de komende presidentsverkiezingen in Rusland te maken met strengere regels. De autoriteiten zeggen dat alleen erkende verslaggevers mogen filmen en fotograferen in stembureaus.
Russische kiezers gaan naar verwachting in maart 2024 weer naar de stembus voor presidentsverkiezingen. President Vladimir Poetin heeft publiekelijk nog niet gezegd of hij zich kandidaat stelt, maar volgens ingewijden doet hij weer mee.
De autoriteiten komen in aanloop naar die stembusgang met nieuwe regels voor de pers. In een decreet staat dat alleen journalisten van media die staan geregistreerd bij de autoriteiten naar bijeenkomsten mogen van de kiescommissie.
Bloggers
De nieuwe regels hebben gevolgen voor de handelingsvrijheid van bloggers en Russische media die vanuit het buitenland opereren, maar nog wel verslaggevers hebben in Rusland. Zij kunnen niet overal meer verslag doen.
Poetin domineert de Russische politiek al meer dan twee decennia. Er bestaat geen noemenswaardige oppositie meer. Hij liet in 2020 een referendum uitschrijven om te zorgen dat hij nog meer ambtstermijnen kan uitzitten.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
18 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
4 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
5 uur geleden