Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland scherpt regels voor media aan voor verkiezingen

Rusland scherpt regels voor media aan voor verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Journalisten krijgen bij de komende presidentsverkiezingen in Rusland te maken met strengere regels. De autoriteiten zeggen dat alleen erkende verslaggevers mogen filmen en fotograferen in stembureaus.

Russische kiezers gaan naar verwachting in maart 2024 weer naar de stembus voor presidentsverkiezingen. President Vladimir Poetin heeft publiekelijk nog niet gezegd of hij zich kandidaat stelt, maar volgens ingewijden doet hij weer mee.

De autoriteiten komen in aanloop naar die stembusgang met nieuwe regels voor de pers. In een decreet staat dat alleen journalisten van media die staan geregistreerd bij de autoriteiten naar bijeenkomsten mogen van de kiescommissie.

Bloggers

De nieuwe regels hebben gevolgen voor de handelingsvrijheid van bloggers en Russische media die vanuit het buitenland opereren, maar nog wel verslaggevers hebben in Rusland. Zij kunnen niet overal meer verslag doen.

Poetin domineert de Russische politiek al meer dan twee decennia. Er bestaat geen noemenswaardige oppositie meer. Hij liet in 2020 een referendum uitschrijven om te zorgen dat hij nog meer ambtstermijnen kan uitzitten.

Meer uit Buitenland

Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

35 minuten geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

37 minuten geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

38 minuten geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

41 minuten geleden
Zelensky wil VS dinsdag aangepast vredesplan voorleggen

LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.

7 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing Japan na zware beving voor kust

AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.

12 uur geleden
Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

13 uur geleden