Rusland roept VN-Veiligheidsraad bijeen over verwoesting stuwdam
NEW YORK (ANP/RTR) - Rusland roept de VN-Veiligheidsraad bijeen over de verwoesting van de Kachovka-dam in de benedenloop van de rivier de Dnipro. De Russische gezant bij de VN in New York heeft dit volgens Russische media bevestigd. Oekraïne wil ook dat de VN-Veiligheidsraad zich over de zware beschadiging van de dam werpt. De zitting is volgens een lid van de raad dinsdag om 22.00 uur Nederlandse tijd.
Volgens Moskou heeft Oekraïne de verwoestingen aangericht omdat de dam een link vormt tussen de noordelijke en de zuidelijke oever van de rivier, die in handen zijn van respectievelijk Oekraïne en Rusland. Volgens het Kremlin wil Oekraïne daar troepen vrijspelen om elders naar het front te sturen. Oekraïne stelt dat Rusland zelf de dam heeft verwoest.
Rusland kan als lid de Veiligheidsraad bijeenroepen. De raad telt vijftien leden waaronder vijf permanente leden met vetorecht. De vijf zijn China, Frankrijk, Groot-Brittannië, Rusland en de Verenigde Staten. Tien leden zijn voor een paar jaar lid en worden gekozen door de Algemene Vergadering.
Die heeft dinsdag vijf nieuwe niet-permanente leden gekozen. Een kandidaat en bondgenoot van Rusland, Belarus, is niet gekozen. De nieuwe leden zijn Nigeria, Zuid-Korea, Slovenië, Guyana en Sierra Leone.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
8 uur geleden