Rusland roept Libische partijen op naar vredestop te komen
NEW DELHI (ANP/DPA) - Rusland roept de conflictpartijen in het door oorlog verscheurde Libië op komende zondag naar Berlijn te reizen voor een vredesconferentie. Alleen dan kan ervoor worden gezorgd dat ze ook alle beslissingen accepteren die worden overeengekomen, zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov woensdag tijdens een bezoek aan New Delhi in India.
Voor de top zijn de premier van de internationaal erkende regering van Libië, premier Fayez al-Sarraj, en zijn belangrijkste tegenstander, krijgsheer Khalifa Haftar uitgenodigd. Het is nog onduidelijk of zij aanwezig zullen zijn in Berlijn. Volgens de Duitse regering worden ook vertegenwoordigers verwacht van de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk, China, Turkije, Italië en de Verenigde Naties.
De milities van Haftar controleren grote delen van het land in de burgeroorlog. Kort voor Merkels uitnodiging waren de gesprekken met de conflicterende partijen over een staakt-het-vuren in Moskou zonder resultaat beëindigd.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.
1 uur geledenRICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
7 uur geleden