Rusland roept Libische partijen op naar vredestop te komen
NEW DELHI (ANP/DPA) - Rusland roept de conflictpartijen in het door oorlog verscheurde Libië op komende zondag naar Berlijn te reizen voor een vredesconferentie. Alleen dan kan ervoor worden gezorgd dat ze ook alle beslissingen accepteren die worden overeengekomen, zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov woensdag tijdens een bezoek aan New Delhi in India.
Voor de top zijn de premier van de internationaal erkende regering van Libië, premier Fayez al-Sarraj, en zijn belangrijkste tegenstander, krijgsheer Khalifa Haftar uitgenodigd. Het is nog onduidelijk of zij aanwezig zullen zijn in Berlijn. Volgens de Duitse regering worden ook vertegenwoordigers verwacht van de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk, China, Turkije, Italië en de Verenigde Naties.
De milities van Haftar controleren grote delen van het land in de burgeroorlog. Kort voor Merkels uitnodiging waren de gesprekken met de conflicterende partijen over een staakt-het-vuren in Moskou zonder resultaat beëindigd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
2 uur geledenMINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
6 uur geleden