Rusland roept Amerikaanse ambassadeur op matje
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, John Sullivan, op het matje geroepen. Grote techbedrijven in de Verenigde Staten zouden zich hebben bemoeid met de parlementsverkiezingen van later deze maand, is de klacht.
De Russische viceminister van Buitenlandse Zaken Sergej Riabkov heeft Sullivan verteld "onweerlegbaar bewijs" te hebben dat Amerikaanse digitale bedrijven de Russische wet hebben geschonden in aanloop naar de verkiezingen van volgende week. De ambassadeur kreeg te horen dat deze "inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van ons land absoluut ontoelaatbaar is."
Het ministerie gaf niet aan om wat voor schending het precies gaat. Mogelijk gaat het om de waarschuwing die de Russische media- en internetwaakhond Roskomnadzor vorige week gaf aan Apple en Google over hun weigering de app van de gedetineerde oppositieleider Alexej Navalni uit hun appstore te verwijderen. Zijn organisatie is in juni extremistisch verklaard en verboden. Het regime van president Vladimir Poetin doet er alles aan tegenstanders te dwarsbomen.
Topoverleg
De relatie tussen Moskou en Washington bevindt zich op een dieptepunt. De Russische ambassadeur in Washington, Anatoli Antonov, was vanaf half maart drie maanden weg van zijn post nadat president Joe Biden had beaamd dat president Poetin een moordenaar is. Enige tijd later vertrok ambassadeur Sullivan tijdelijk uit Moskou.
Biden en Poetin hielden in juli in Genève hun eerste topoverleg. Ze spraken toen af dat hun ambassadeurs snel terugkeren naar hun post. Biden drong er bij Poetin op aan dat Russische hackersgroepen die de VS aanvallen worden aangepakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
3 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
5 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
5 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
9 uur geleden