Rusland roept Amerikaanse ambassadeur op matje
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, John Sullivan, op het matje geroepen. Grote techbedrijven in de Verenigde Staten zouden zich hebben bemoeid met de parlementsverkiezingen van later deze maand, is de klacht.
De Russische viceminister van Buitenlandse Zaken Sergej Riabkov heeft Sullivan verteld "onweerlegbaar bewijs" te hebben dat Amerikaanse digitale bedrijven de Russische wet hebben geschonden in aanloop naar de verkiezingen van volgende week. De ambassadeur kreeg te horen dat deze "inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van ons land absoluut ontoelaatbaar is."
Het ministerie gaf niet aan om wat voor schending het precies gaat. Mogelijk gaat het om de waarschuwing die de Russische media- en internetwaakhond Roskomnadzor vorige week gaf aan Apple en Google over hun weigering de app van de gedetineerde oppositieleider Alexej Navalni uit hun appstore te verwijderen. Zijn organisatie is in juni extremistisch verklaard en verboden. Het regime van president Vladimir Poetin doet er alles aan tegenstanders te dwarsbomen.
Topoverleg
De relatie tussen Moskou en Washington bevindt zich op een dieptepunt. De Russische ambassadeur in Washington, Anatoli Antonov, was vanaf half maart drie maanden weg van zijn post nadat president Joe Biden had beaamd dat president Poetin een moordenaar is. Enige tijd later vertrok ambassadeur Sullivan tijdelijk uit Moskou.
Biden en Poetin hielden in juli in Genève hun eerste topoverleg. Ze spraken toen af dat hun ambassadeurs snel terugkeren naar hun post. Biden drong er bij Poetin op aan dat Russische hackersgroepen die de VS aanvallen worden aangepakt.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
9 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
11 uur geleden