
Rusland: relatie met Frankrijk op dieptepunt na arrestatie Doerov
MOSKOU (ANP/RTR) - De relatie tussen Frankrijk en Rusland heeft na de arrestatie van Telegram-oprichter Pavel Doerov een "dieptepunt" bereikt, zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov. Het Kremlin beschouwt Doerovs aanhouding in Frankrijk als een schending van de vrijheid van meningsuiting, zolang er geen bewijs geleverd wordt voor zijn misdaden.
Doerov werd zaterdag opgepakt voor een gerechtelijk onderzoek naar misdaden op Telegram. Hij zou te weinig optreden tegen onder meer kinderporno, drugshandel en fraude op het platform. Rusland heeft Doerov consulaire bijstand aangeboden.
De Franse president Emmanuel Macron liet maandag al weten dat Doerovs arrestatie geen politieke beslissing was en dat Frankrijk de vrijheid van meningsuiting hoog in het vaandel heeft staan. Rusland zelf staat niet bekend als een land waar mensen zich vrijelijk kunnen uitspreken tegen de regering. Mensenrechtenorganisatie OVD-Info stelde afgelopen december dat er meer dan duizend politieke gevangenen vastzaten in Rusland.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft zondag gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Om een goed akkoord te bereiken tussen beide handelsblokken is tot 9 juli tijd nodig, schrijft Von der Leyen. Ze zegt dat het een "goed gesprek" was.
20 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Met ruim vier uur te gaan hebben in Suriname 154.068 mensen gestemd. Dat is 39,52 procent van de bijna 400.000 stemgerechtigden. De wachttijden zijn lang, maar de sfeer is ontspannen. De situatie wordt op de voet gevolgd door waarnemers van politieke partijen.
2 uur geledenGAZASTAD (ANP/AFP) - Twee medewerkers van het Rode Kruis zijn zaterdag in de Gazastrook gedood tijdens aanvallen op hun huis. Dat heeft het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) zondag bekendgemaakt.
3 uur geledenGRASSE/DRAGUIGNAN (ANP) - Een anoniem bericht van mensen die zich "bende van anarchisten" noemen claimt de verantwoordelijkheid voor de massale stroomuitval dit weekeinde in een Franse kuststrook bij Cannes, Antibes en Nice. Justitie in de getroffen departementen onderzoekt de claim op een ultralinkse site, aldus Franse media.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het Westen moet Rusland nieuwe sancties opleggen na de laatste golf van luchtaanvallen op Oekraïne. Dat heeft de Duitse buitenlandminister Johann Wadephul zondag gezegd tegen de ARD.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/DPA) - In Venezuela zijn parlements- en lokale verkiezingen, maar de oppositie in het al vele jaren autoritair geregeerde land boycot naar eigen zeggen de stembusgang. Recent zijn opnieuw tientallen tegenstanders van het bewind van president Nicolás Maduro opgepakt. Vlak voor de stembusgang is een vooraanstaand lid van de oppositie, Juan Pablo Guanipa, gearresteerd. Hij wordt onder meer beschuldigd van het plannen van terroristische aanslagen.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag meerdere mensen neerstak op het centraal station van Hamburg was een dag daarvoor ontslagen uit een psychiatrisch ziekenhuis, melden de autoriteiten zondag. Ze werd daar drie weken behandeld nadat ze begin deze maand "in een toestand van hulpeloosheid" was aangetroffen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid in de deelstaat Nedersaksen.
6 uur geleden