Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: reactie NAVO en EU op veiligheidsvragen respectloos

Rusland: reactie NAVO en EU op veiligheidsvragen respectloos

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is niet te spreken over de reactie die de NAVO en de Europese Unie hebben gegeven op de veiligheidsvragen van het land. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt de reactie respectloos en inhoudsloos. Rusland wil veiligheidsgaranties van Westerse landen in het conflict met Oekraïne.

De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov had alle NAVO- en EU-leden vragen gesteld over de veiligheid voor Rusland en verwachtte individuele antwoorden. Hij kreeg echter antwoord van het hoofd van de NAVO Jens Stoltenberg en de EU-buitenlandchef Josep Borrell. "Dit kan als niets anders worden gezien dan diplomatieke onbeleefdheid en respectloosheid", aldus Lavrov.

Lavrov heeft lidstaten gevraagd hoe zij het begrip "onverdeelbare veiligheid" opvatten. Volgens Rusland houdt dat in dat de veiligheid van een land onlosmakelijk verbonden is met die van een ander land en dat een verdere uitbreiding van de NAVO met voormalige Sovjetrepublieken automatisch Rusland bedreigt.

De EU zei dat het met een gezamenlijk antwoord saamhorigheid wilde tonen. De brief van Lavrov was volgens Borrell een poging om verdeeldheid te zaaien onder lidstaten, die onderling verschillende meningen hebben over Rusland. Het Westen vreest een Russische invasie in Oekraïne. Poetin zegt dat er juist oorlog dreigt als Oekraïne zich aansluit bij de NAVO.

Meer uit Buitenland

Verdachte van schietpartij Duitse Stade pleegt zelfmoord in cel

STADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.

34 minuten geleden
VN: Afrika kampt voor het eerst met meeste honger wereldwijd

GENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.

38 minuten geleden
Gedwongen opgestapte Turkse oppositieleider begint nieuwe partij

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse voormalige oppositieleider Özgür Özel gaat een nieuwe partij beginnen. Twee maanden geleden werd hij door de rechter gedwongen om op te stappen als voorzitter van de oppositiepartij CHP, maar in zijn afscheidstoespraak in het parlement kondigde hij aan nog niet klaar te zijn met de politiek.

41 minuten geleden
Tientallen gewonde agenten bij ongeregeldheden in Bologna

BOLOGNA (ANP) - Bij de ongeregeldheden in Bologna zijn in de nacht van maandag op dinsdag tientallen agenten gewond geraakt, melden politievakbonden aan Italiaanse media. Demonstranten raakten slaags met de politie na ophef over de dood van een Marokkaanse man die zondag werd gearresteerd door de politie. De video waarin agenten Abderrahim Fakir op de grond dwongen en hij om hulp riep, ging viral op sociale media en zorgde voor veel woede in Bologna.

3 uur geleden
Deutsche Bahn wil alcoholverbod op alle Duitse stations

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn wil het drinken van alcohol op stations verbieden. Op enkele grote stations is er al zo'n verbod, maar vanaf 15 oktober moet het gaan gelden op alle circa 5400 stations.

3 uur geleden
Axios: bemiddelaars Midden-Oosten willen tiendaags bestand

WASHINGTON (ANP) - Pakistan, Qatar, Egypte en "andere regionale bemiddelaars" proberen een nieuw staakt-het-vuren van tien dagen te bewerkstelligen tussen Iran en de Verenigde Staten, meldt nieuwssite Axios op basis van anonieme bronnen. Een van de bronnen spreekt van een "afkoelingsperiode". Tijdens die periode zouden de landen verder moeten praten over een permanent akkoord.

4 uur geleden
Gezin in Gaza gedood bij Israëlische luchtaanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op Gaza-Stad zijn dinsdag zes mensen gedood, melden de Palestijnse gezondheidsautoriteiten. Het gaat om een vader, moeder en hun vier kinderen.

4 uur geleden