'Rusland probeert vertrouwen in poststemmen VS te ondermijnen'
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid (Homeland Security) waarschuwt dat Rusland het vertrouwen van Amerikanen in de veiligheid en geldigheid van het stemmen per post probeert te ondermijnen.
In een publicatie met het label "alleen voor officieel gebruik" stelt het ministerie dat Rusland "waarschijnlijk door zal gaan met het versterken van de kritiek op het stemmen per post en het veranderen van stemprocessen tijdens de coronapandemie om het vertrouwen van het publiek te ondermijnen."
Medio augustus zouden Russische staatsmedia en websites kritiek hebben gepubliceerd op stempost waarin wordt beweerd dat "mensen die niet mogen stemmen stembiljetten konden ontvangen vanwege verouderde kiezerslijsten waardoor een groot aantal stembiljetten kwetsbaar zou zijn voor geknoei." Sinds maart zouden er Russische berichten circuleren dat het stemmen per post "enorme mogelijkheden tot verkiezingsfraude biedt."
Rusland zal waarschijnlijk zijn "kwaadaardige buitenlandse inmenging" de komende tijd verder opvoeren om het vertrouwen van het publiek in de Amerikaanse verkiezingen te doen afbrokkelen. In het verslag stond ook dat tijdens de voorverkiezingen in Iowa Russische media beweerden dat de uitslag daar "was geregeld ten gunste van gevestigde kandidaten" en dat problemen met het stemsysteem hadden geleid tot "manipulatie van de stemming."
Rusland heeft altijd ontkend zich te mengen in de Amerikaanse verkiezingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
53 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.
2 uur geleden