Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rusland probeert vertrouwen in poststemmen VS te ondermijnen'

'Rusland probeert vertrouwen in poststemmen VS te ondermijnen'

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid (Homeland Security) waarschuwt dat Rusland het vertrouwen van Amerikanen in de veiligheid en geldigheid van het stemmen per post probeert te ondermijnen.

In een publicatie met het label "alleen voor officieel gebruik" stelt het ministerie dat Rusland "waarschijnlijk door zal gaan met het versterken van de kritiek op het stemmen per post en het veranderen van stemprocessen tijdens de coronapandemie om het vertrouwen van het publiek te ondermijnen."

Medio augustus zouden Russische staatsmedia en websites kritiek hebben gepubliceerd op stempost waarin wordt beweerd dat "mensen die niet mogen stemmen stembiljetten konden ontvangen vanwege verouderde kiezerslijsten waardoor een groot aantal stembiljetten kwetsbaar zou zijn voor geknoei." Sinds maart zouden er Russische berichten circuleren dat het stemmen per post "enorme mogelijkheden tot verkiezingsfraude biedt."

Rusland zal waarschijnlijk zijn "kwaadaardige buitenlandse inmenging" de komende tijd verder opvoeren om het vertrouwen van het publiek in de Amerikaanse verkiezingen te doen afbrokkelen. In het verslag stond ook dat tijdens de voorverkiezingen in Iowa Russische media beweerden dat de uitslag daar "was geregeld ten gunste van gevestigde kandidaten" en dat problemen met het stemsysteem hadden geleid tot "manipulatie van de stemming."

Rusland heeft altijd ontkend zich te mengen in de Amerikaanse verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Staat New York roept noodtoestand uit vanwege mazelenuitbraak

ALBANY (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Kathy Hochul, heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege het stijgende aantal mazelengevallen in haar staat. Hochuls decreet stelt New York in staat sneller op de uitbraak te reageren en het testen en vaccineren te versnellen, aldus Hochul in een verklaring.

3 minuten geleden
Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

7 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

9 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

10 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

11 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

11 uur geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

12 uur geleden