Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland prijst 'realistische' opstelling van team Trump

Rusland prijst 'realistische' opstelling van team Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt bereid te zijn om vredesinitiatieven van Donald Trump te bestuderen als hij is aangetreden als Amerikaans president. Minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov noemde het op een persconferentie positief dat Trump en zijn team de "realiteit op het slagveld" steeds vaker durven te benoemen. Hij verwees daarmee onder meer naar uitspraken van Mike Waltz, die is voorgedragen om Nationaal Veiligheidsadviseur te worden.

Waltz noemde het afgelopen weekend "niet realistisch om iedere Rus van ieder stukje Oekraïens grondgebied te verwijderen". De aankomende topadviseur zei dat Trump en de rest van de wereld die realiteit onder ogen zien en dat is volgens hem een goede zaak. Trump zelf toonde zich onlangs begripvol over het Russische verzet tegen mogelijke NAVO-toetreding door Oekraïne. Dat is volgens hem al heel lang een rode lijn voor Rusland.

Rusland bezet ongeveer een vijfde van Oekraïne en beschouwt sommige regio's inmiddels als eigen grondgebied. Minister Lavrov zei dat zijn land bereid is om te praten over veiligheidsgaranties voor "het land dat nu Oekraïne heet". Rusland wil daar wel garanties voor terug dat het zelf niet wordt bedreigd aan de westelijke grenzen met Europa. Een adviseur van president Vladimir Poetin, Nikolaj Patroesjev, zei ondertussen in een interview dat alleen de VS en Rusland betrokken moeten zijn bij onderhandelingen over Oekraïne. "Met Londen en Brussel hebben we niets te bespreken."

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

12 minuten geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

3 uur geleden
Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

4 uur geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

5 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

6 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

7 uur geleden