Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: positieve dynamiek bij overleg over centrale Zaporizja

Rusland: positieve dynamiek bij overleg over centrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ziet een "positieve dynamiek" bij het overleg met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over de Oekraïense kerncentrale Zaporizja, meldt persbureau TASS dinsdag. De gesprekken gaan over de invoering van een veiligheidszone rondom de door Rusland bezette centrale in Oekraïne.

IAEA-chef Rafael Grossi wil zo snel mogelijk een oplossing vinden voor het aanhoudende geweld bij de kerncentrale, de grootste van Europa. Hij hoopt dat dit jaar nog een overeenkomst wordt gesloten, zei hij vrijdag tegen de Italiaanse krant La Repubblica. De topman sluit overleg met de leiders van Rusland en Oekraïne niet uit.

Bij de kerncentrale vinden regelmatig beschietingen plaats. Oekraïne en Rusland geven daar elkaar de schuld van. De Russische defensieminister Sergej Sjojgoe zei dinsdag dat Kiev bewust de dreiging van een mogelijke nucleaire ramp creëert en sprak van "nucleair terrorisme". Volgens hem treffen Russische troepen "alle maatregelen" om de veiligheid van de centrale te waarborgen.

De beschietingen leiden herhaaldelijk tot problemen met de toevoer van elektriciteit naar de centrale. Het nucleaire complex heeft stroom van buiten nodig voor zijn koelsystemen, die op hun beurt nodig zijn om een nucleair ongeval te voorkomen. Op de momenten waarop de kerncentrale geen toegang heeft tot externe stroom, worden dieselgeneratoren ingezet.

Meer uit Buitenland

Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

9 uur geleden