Rusland: positieve dynamiek bij overleg over centrale Zaporizja
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ziet een "positieve dynamiek" bij het overleg met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over de Oekraïense kerncentrale Zaporizja, meldt persbureau TASS dinsdag. De gesprekken gaan over de invoering van een veiligheidszone rondom de door Rusland bezette centrale in Oekraïne.
IAEA-chef Rafael Grossi wil zo snel mogelijk een oplossing vinden voor het aanhoudende geweld bij de kerncentrale, de grootste van Europa. Hij hoopt dat dit jaar nog een overeenkomst wordt gesloten, zei hij vrijdag tegen de Italiaanse krant La Repubblica. De topman sluit overleg met de leiders van Rusland en Oekraïne niet uit.
Bij de kerncentrale vinden regelmatig beschietingen plaats. Oekraïne en Rusland geven daar elkaar de schuld van. De Russische defensieminister Sergej Sjojgoe zei dinsdag dat Kiev bewust de dreiging van een mogelijke nucleaire ramp creëert en sprak van "nucleair terrorisme". Volgens hem treffen Russische troepen "alle maatregelen" om de veiligheid van de centrale te waarborgen.
De beschietingen leiden herhaaldelijk tot problemen met de toevoer van elektriciteit naar de centrale. Het nucleaire complex heeft stroom van buiten nodig voor zijn koelsystemen, die op hun beurt nodig zijn om een nucleair ongeval te voorkomen. Op de momenten waarop de kerncentrale geen toegang heeft tot externe stroom, worden dieselgeneratoren ingezet.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
46 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
1 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
9 uur geleden