Rusland plant weer overleg met Taliban
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft de Taliban weer uitgenodigd voor overleg in Moskou en hoopt volgens persbureau TASS dat 20 oktober ook China, Pakistan en de VS aanschuiven. In maart was Rusland gastheer op een conferentie over Afghanistan van de vier landen.
Rusland erkent de Taliban niet als regering en heeft de beweging zelfs als terroristisch geregistreerd, omdat ze met terrorisme in de Russische Kaukasus van doen zou hebben. Maar het Kremlin is al geruime tijd in gesprek met de Taliban die in augustus heel het land onder de voet liepen zonder op veel weerstand te stuiten. De Russische ambassade in Kabul is opengebleven, terwijl Russische troepen langs de Afghaanse grens in Tadzjikistan oefeningen hebben gehouden.
De Taliban die ook het doelwit van VN-sancties zijn, zoeken internationale erkenning om als nieuwe machthebbers zaken te kunnen doen met bijvoorbeeld andere landen, banken en bedrijven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden