Rusland past nucleaire doctrine aan na besluit VS over raketten
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een decreet getekend om de nucleaire doctrine aan te passen. Het is vanaf nu ook mogelijk om kernwapens in te zetten tegen landen die zelf geen kernwapens hebben, als die met steun van een andere kernmacht Rusland hebben aangevallen.
Poetin kondigde de nieuwe doctrine eind september al aan, maar heeft die nu formeel goedgekeurd. Dat gebeurt twee dagen nadat Amerikaanse media naar buiten brachten dat de Verenigde Staten toestemming hebben gegeven aan Oekraïne om langeafstandswapens te gebruiken op Russisch grondgebied. Het Kremlin zei die stap als "olie op het vuur" te beschouwen en zei dat de wijzigingen in de nucleaire richtlijnen snel zouden worden vastgelegd.
In de doctrine staat wanneer het land overweegt om kernwapens in te zetten. Dat kan nu bijvoorbeeld ook bij grote luchtaanvallen met conventionele wapens.
De Europese Unie zei in september de aanpassingen als een dreigement te zien. Het Kremlin zegt nu dat de wijzigingen "noodzakelijk" zijn door de "huidige situatie".
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
19 uur geleden