Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland pakt Twitter aan na kritiek op 'illegale content'

Rusland pakt Twitter aan na kritiek op 'illegale content'

MOSKOU (ANP/RTR) - Russische twitteraars kunnen te maken krijgen met langere laadtijden door nieuwe maatregelen van de overheid. Internetwaakhond Roskomnadzor zegt dat de berichtendienst heeft nagelaten om illegale content te verwijderen. Daarom wordt de snelheid van Twitter in Rusland bewust vertraagd, bericht nieuwssite Moscow Times.

Roskomnadzor zegt dat de maatregel is genomen om "Russische burgers te beschermen en de internetdienst te dwingen zich aan Russische wetgeving te houden". De toezichthouder maakte eerder deze maand al duidelijk dat Twitter boetes riskeert omdat het sinds 2017 zou hebben nagelaten duizenden berichten te verwijderen met informatie over zelfdoding, kinderporno en drugs.

Twitter wordt vertraagd op alle mobiele telefoons en ook op veel normale computers. Dat zou vooral gevolgen hebben voor de laadtijden bij het bekijken van foto's en video's. Het is onduidelijk of de maatregel al van kracht is geworden. Roskomnadzor waarschuwt dat Twitter op termijn helemaal kan worden geblokkeerd als het de wet blijft overtreden.

Overheidswebsites

Russische overheidswebsites gingen na die mededeling op zwart. Het ging onder meer om de sites van Roskomnadzor en het Kremlin. Telecomprovider Rostelecom, dat ook was getroffen, ontkende dat er een verband is met de maatregelen tegen Twitter.

De berichtendienst wordt naar schatting gebruikt door zo'n 3 procent van de Russen. Het gaat om onder anderen Kremlincriticus Aleksej Navalni en zijn bondgenoten. Zij bekritiseren de Russische machthebbers via Twitter en kondigen er protesten aan.

Twitter zegt in een reactie bezorgd te zijn over "toenemende pogingen de conversaties op het internet te smoren en te blokkeren". Het Amerikaanse internetbedrijf is zelf vaak in opspraak gekomen door het plegen van censuur door verwijdering van accounts of het plaatsen van waarschuwingen bij boodschappen waar de leiding van Twitter het niet mee eens is. Het concern heeft zelfs de toenmalige Amerikaanse president Trump geblokkeerd.

Meer uit Buitenland

Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

33 minuten geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

43 minuten geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

1 uur geleden
Gestrande walvis voor Duitse kust opgegeven

WISMAR (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten geven een herhaaldelijk voor de Oostzeekust van het land gestrande bultrug op. Er worden geen pogingen meer ondernomen om te proberen het dier naar dieper water te loodsen. Het dier is opnieuw vastgelopen.

1 uur geleden
Trump brengt historisch bezoek aan Hooggerechtshof VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een historisch bezoek gebracht aan het Hooggerechtshof. Hij is persoonlijk aanwezig geweest bij de zaak over zijn presidentieel decreet over burgerschap op basis van geboorteplaats. Het was volgens historici de eerste keer dat een zittende president pleidooien in een zaak van het Hooggerechtshof bijwoonde.

1 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en Polen stoïcijns na dreigement Trump

ARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Europese landen reageren vooralsnog onderkoeld op het nieuwe dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS nadenken over het verlaten van de NAVO. Trump verwijt hen dat ze de VS niet genoeg helpen bij de oorlog met Iran. De Finse president Alexander Stubb heeft naar eigen zeggen inmiddels met Trump gebeld en dat zou "constructief" zijn geweest.

2 uur geleden
Trump claimt dat Iraanse leider om wapenstilstand vroeg

WASHINGTON/TEHERAN/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt op zijn sociaal medium Truth Social dat "de president van het nieuwe regime" in Iran de Verenigde Staten om een wapenstilstand heeft gevraagd. Volgens Trump is de door hem bedoelde leider "veel minder geradicaliseerd en intelligenter dan zijn voorgangers".

3 uur geleden