Rusland pakt nog eens drie personen op na aanslag bij Moskou
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft nog eens drie personen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de terroristische aanval op een concertzaal in de buurt van Moskou vorige maand. Het zou gaan om een Rus en twee buitenlanders van Centraal-Aziatische komaf. De drie werden aangehouden op verschillende locaties, in Moskou, Jekaterinenburg en Omsk.
Twee van de drie verdachten hebben volgens de FSB geld overgemaakt om de wapens en voertuigen te kopen die werden gebruikt bij de terreuraanval op 22 maart. Een derde zou betrokken zijn geweest bij het ronselen van de aanslagplegers.
Bij de aanslag op de Crocus City Hall nabij Moskou kwamen zeker 144 mensen om het leven. Terreurgroep Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.
Meer uit Buitenland
AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
1 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
5 uur geleden