Rusland: overleg met Oekraïne in tweede helft van de dag
IISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Rusland zegt dat de vredesbesprekingen met Oekraïne in Istanbul zijn verschoven naar "de tweede helft van de dag". Dat is op verzoek van gastland Turkije, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Turkije zou werken aan een compromis wegens een patstelling tussen Oekraïne en Rusland. Een Turkse bron zegt dat Oekraïne alleen op hoog niveau wil praten over een bestand, terwijl Rusland voor overleg op expertniveau is. De Oekraïners zouden daarom niet naar de bijeenkomst willen gaan.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara om 12.00 uur een ontmoeting met president Recep Tayyip Erdogan. Hij beslist daarna pas wat de volgende stappen zullen zijn. Zelensky zei bij aankomst in Ankara dat het niveau van de Russische delegatie "decoratief" was.
Weinig bekend
Het Russische staatspersbureau TASS meldde eerder dat het overleg om 09.00 uur zou beginnen, maar dat werd al snel tegengesproken door Oekraïne. Er is weinig bekend over de nog te voeren gesprekken.
Het directe overleg tussen Rusland en Oekraïne komt na een voorstel van de Russische president Vladimir Poetin. Zelensky daagde Poetin uit om naar Istanbul te komen voor een ontmoeting, maar die ging niet akkoord
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
4 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
5 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
6 uur geleden