Rusland: overgave 6500 Oekraïense soldaten sinds start operatie
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische minister van Defensie, Sergej Sjojgoe, zegt dat er in totaal zo'n 6500 Oekraïense soldaten zich hebben overgegeven sinds het begin van de Russische inval in Oekraïne. Deze informatie is niet onafhankelijk geverifieerd.
"In de afgelopen vijf dagen hebben 126 militairen van de strijdkrachten van Oekraïne zich overgegeven, hun totale aantal is 6489", zei Sjojgoe dinsdagochtend, sprekend over de tussentijdse resultaten van de oorlog. Het Russische leger viel Oekraïne op 24 februari binnen.
Onder de Oekraïense soldaten die zich hebben overgegeven zijn verdedigers van de staalfabriek Azovstal in Marioepol. Russische autoriteiten verklaarden eerder dat het om meer dan 2400 militairen ging.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot twaalf. Ook raakten zeker zestien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
35 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse speciaal aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen voormalig premier Han Duck-soo. De politicus wordt medeplichtigheid verweten aan het uitroepen van de militaire noodtoestand door toenmalig president Yoon Suk-yeol.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Beperkingen opleggen aan de Oekraïense strijdkrachten is onacceptabel, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag in het Europees Parlement. "Dat zou het land kwetsbaar maken voor toekomstige aanvallen", zei Von der Leyen in een debat over het Amerikaanse 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
4 uur geleden