Rusland: opnieuw Oekraïense drones neergehaald in regio Moskou
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat het woensdag twee Oekraïense drones heeft neergeschoten in de regio Moskou. De toestellen zijn neergehaald door de luchtverdediging, aldus het Russische ministerie van Defensie. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen.
De burgemeester van de stad Moskou, Sergej Sobjanin, meldt dat de drones hebben geprobeerd de hoofdstad binnen te vliegen. Een van de drones werd volgens hem neergehaald in de buurt van Domodedovo. In die stad ten zuiden van de hoofdstad Moskou zit een van de grootste internationale luchthavens van Rusland. De andere drone zou zijn neergehaald bij een snelweg ten westen van de hoofdstad.
Rusland heeft de afgelopen weken meermaals melding gemaakt van Oekraïense drones in de regio Moskou. Een deel van de drones wist de hoofdstad te bereiken. De aanvallen worden niet opgeëist door Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde eind juli wel dat de "oorlog terugkeert naar Rusland".
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
30 minuten geledenHANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
4 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
8 uur geleden