Rusland: opnieuw Oekraïense drones neergehaald in regio Moskou
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat het woensdag twee Oekraïense drones heeft neergeschoten in de regio Moskou. De toestellen zijn neergehaald door de luchtverdediging, aldus het Russische ministerie van Defensie. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers gevallen.
De burgemeester van de stad Moskou, Sergej Sobjanin, meldt dat de drones hebben geprobeerd de hoofdstad binnen te vliegen. Een van de drones werd volgens hem neergehaald in de buurt van Domodedovo. In die stad ten zuiden van de hoofdstad Moskou zit een van de grootste internationale luchthavens van Rusland. De andere drone zou zijn neergehaald bij een snelweg ten westen van de hoofdstad.
Rusland heeft de afgelopen weken meermaals melding gemaakt van Oekraïense drones in de regio Moskou. Een deel van de drones wist de hoofdstad te bereiken. De aanvallen worden niet opgeëist door Oekraïne. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwde eind juli wel dat de "oorlog terugkeert naar Rusland".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
7 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
7 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.
10 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.
11 uur geledenRODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.
12 uur geleden