Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen

Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat Rusland openstaat voor buitenlanders om zich te laten inenten tegen het coronavirus. Mensen die in hun eigen land nog niet in aanmerking komen voor een vaccinatie, kunnen die in Rusland tegen betaling krijgen.

Poetin zei op een internationale economische conferentie in Sint-Petersburg ook dat de Russische coronavaccins door meerdere landen niet worden gekocht om politieke redenen. Dat heeft volgens hem niets te maken met de effectiviteit van de middelen. Meer Russen moeten zich laten inenten tegen het longvirus, volgens de president. Het land is dichtbij een volledige heropening, nadat er lang strenge maatregelen tegen het coronavirus golden.

De Russische president kondigde in de toespraak aan dat zijn land zich meer gaat inspannen om iets aan de verandering van het klimaat te doen. Het is volgens hem 'een mythe' dat zijn land daar niet bezorgd over zou zijn. Rusland onderkent de gevaren en steunt het klimaatverdrag van Parijs. Het land heeft onder meer te maken met het smelten van het permafrost en erosie van delen van de kust.

Hij draagt zijn regering op om voor oktober een plan te hebben om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Hij wil ook zogeheten groene obligaties gaan uitgeven en met een beter beheer van de wouden van het uitgestrekte land een bijdrage leveren aan de bestrijding van de schadelijke gevolgen van de opwarming van de aarde. Poetin verdedigde wel het gebruik van aardgas, waar zijn land erg veel van exporteert. Het is schoon en voorlopig onmisbaar, aldus Poetin.

Meer uit Buitenland

Trump haalt hard uit naar George Clooney om Franse naturalisatie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.

1 uur geleden
Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

3 uur geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

4 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

4 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

5 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

6 uur geleden
Overleg VS, Oekraïne en westerse landen over toekomst Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.

7 uur geleden