Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen

Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat Rusland openstaat voor buitenlanders om zich te laten inenten tegen het coronavirus. Mensen die in hun eigen land nog niet in aanmerking komen voor een vaccinatie, kunnen die in Rusland tegen betaling krijgen.

Poetin zei op een internationale economische conferentie in Sint-Petersburg ook dat de Russische coronavaccins door meerdere landen niet worden gekocht om politieke redenen. Dat heeft volgens hem niets te maken met de effectiviteit van de middelen. Meer Russen moeten zich laten inenten tegen het longvirus, volgens de president. Het land is dichtbij een volledige heropening, nadat er lang strenge maatregelen tegen het coronavirus golden.

De Russische president kondigde in de toespraak aan dat zijn land zich meer gaat inspannen om iets aan de verandering van het klimaat te doen. Het is volgens hem 'een mythe' dat zijn land daar niet bezorgd over zou zijn. Rusland onderkent de gevaren en steunt het klimaatverdrag van Parijs. Het land heeft onder meer te maken met het smelten van het permafrost en erosie van delen van de kust.

Hij draagt zijn regering op om voor oktober een plan te hebben om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Hij wil ook zogeheten groene obligaties gaan uitgeven en met een beter beheer van de wouden van het uitgestrekte land een bijdrage leveren aan de bestrijding van de schadelijke gevolgen van de opwarming van de aarde. Poetin verdedigde wel het gebruik van aardgas, waar zijn land erg veel van exporteert. Het is schoon en voorlopig onmisbaar, aldus Poetin.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

2 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

2 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

4 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

5 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

5 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

6 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

7 uur geleden