Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat Rusland openstaat voor buitenlanders om zich te laten inenten tegen het coronavirus. Mensen die in hun eigen land nog niet in aanmerking komen voor een vaccinatie, kunnen die in Rusland tegen betaling krijgen.
Poetin zei op een internationale economische conferentie in Sint-Petersburg ook dat de Russische coronavaccins door meerdere landen niet worden gekocht om politieke redenen. Dat heeft volgens hem niets te maken met de effectiviteit van de middelen. Meer Russen moeten zich laten inenten tegen het longvirus, volgens de president. Het land is dichtbij een volledige heropening, nadat er lang strenge maatregelen tegen het coronavirus golden.
De Russische president kondigde in de toespraak aan dat zijn land zich meer gaat inspannen om iets aan de verandering van het klimaat te doen. Het is volgens hem 'een mythe' dat zijn land daar niet bezorgd over zou zijn. Rusland onderkent de gevaren en steunt het klimaatverdrag van Parijs. Het land heeft onder meer te maken met het smelten van het permafrost en erosie van delen van de kust.
Hij draagt zijn regering op om voor oktober een plan te hebben om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Hij wil ook zogeheten groene obligaties gaan uitgeven en met een beter beheer van de wouden van het uitgestrekte land een bijdrage leveren aan de bestrijding van de schadelijke gevolgen van de opwarming van de aarde. Poetin verdedigde wel het gebruik van aardgas, waar zijn land erg veel van exporteert. Het is schoon en voorlopig onmisbaar, aldus Poetin.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
21 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
5 uur geleden