Rusland open voor buitenlanders die coronavaccinatie willen
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat Rusland openstaat voor buitenlanders om zich te laten inenten tegen het coronavirus. Mensen die in hun eigen land nog niet in aanmerking komen voor een vaccinatie, kunnen die in Rusland tegen betaling krijgen.
Poetin zei op een internationale economische conferentie in Sint-Petersburg ook dat de Russische coronavaccins door meerdere landen niet worden gekocht om politieke redenen. Dat heeft volgens hem niets te maken met de effectiviteit van de middelen. Meer Russen moeten zich laten inenten tegen het longvirus, volgens de president. Het land is dichtbij een volledige heropening, nadat er lang strenge maatregelen tegen het coronavirus golden.
De Russische president kondigde in de toespraak aan dat zijn land zich meer gaat inspannen om iets aan de verandering van het klimaat te doen. Het is volgens hem 'een mythe' dat zijn land daar niet bezorgd over zou zijn. Rusland onderkent de gevaren en steunt het klimaatverdrag van Parijs. Het land heeft onder meer te maken met het smelten van het permafrost en erosie van delen van de kust.
Hij draagt zijn regering op om voor oktober een plan te hebben om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen. Hij wil ook zogeheten groene obligaties gaan uitgeven en met een beter beheer van de wouden van het uitgestrekte land een bijdrage leveren aan de bestrijding van de schadelijke gevolgen van de opwarming van de aarde. Poetin verdedigde wel het gebruik van aardgas, waar zijn land erg veel van exporteert. Het is schoon en voorlopig onmisbaar, aldus Poetin.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.
6 minuten geledenUVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
4 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
7 uur geleden