Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland ontloopt wanbetaling op buitenlandse leningen

Rusland ontloopt wanbetaling op buitenlandse leningen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland lijkt op het nippertje wanbetaling op zijn leningen in buitenlandse valuta te ontlopen. Drie investeerders, die anoniem willen blijven, verklaarden, rentebetalingen op hun leningen aan Rusland te hebben ontvangen.

Ten minste één zogeheten clearinghouse, een organisatie die zorg draagt voor een veilige afwikkeling van transacties tussen twee partijen, zou betalingen hebben ontvangen en verwerkt voor obligatieleningen in euro's, die in 2022 en 2042 moeten worden afbetaald.

De complicaties met de rentebetalingen op de buitenlandse leningen en de terugbetaling van de hoofdsom van obligaties zijn het resultaat van de financiële en economische sancties die de westerse landen aan Rusland hebben opgelegd vanwege de oorlog in Oekraïne. Rusland probeerde de sancties te omzeilen door in roebels te betalen, maar dat mag niet volgens de voorwaarden van de obligaties. Die moeten in dollars of euro's worden betaald anders is er alsnog sprake van wanbetaling.

Rekening houden met faillisement

Ondanks dat Rusland wanbetaling voorlopig lijkt te ontlopen houden financiële markten steeds meer rekening met een faillissement van het land door de aanscherping van de Amerikaanse financiële sancties tegen het Kremlin. De Amerikanen blokkeren sinds april al iedere afbetaling van schulden door de Russische overheid met dollars die bij financiële instellingen in de VS worden aangehouden.

Washington hoopt daarmee de financiën van Rusland verder te verzwakken. Het Kremlin moet hierdoor mogelijk de buitenlandse tegoeden aanbreken die in eigen land beschikbaar zijn. Bij een eerdere sanctieronde bevroren westerse landen al de buitenlandse bezittingen van de Russische centrale bank.

Meer uit Financieel

Starmer en Trump bevestigen akkoord implementatie handelsdeal

KANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer zijn het maandag eens geworden over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd.

59 minuten geleden
Bloomberg: Starmer en Trump klaar voor implementatie handelsdeal

KANANASKIS (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer en de Amerikaanse president Donald Trump worden het maandag naar verwachting eens over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
Meta omhoog op Wall Street na aankondiging advertenties WhatsApp

NEW YORK (ANP) - Meta hoorde maandag bij de winnaars op Wall Street. Het techbedrijf heeft aangekondigd dat er advertenties getoond gaan worden in WhatsApp. Daarmee kan het bedrijf op een nieuwe manier inkomsten genereren via zijn berichtendienst. Het aandeel noteerde na het slot van de handelsdag 2,8 procent hoger.

2 uur geleden
Familie Trump lanceert mobiele telefoondienst in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen om een eigen mobiele telefoondienst te lanceren. De dienst, genaamd Trump Mobile, werd maandag door zonen Eric en Donald Trump jr. onthuld in de Trump Tower in New York.

4 uur geleden
Odido: storing met internet, tv en bellen verholpen

DEN HAAG (ANP) - Volgens Odido zijn de problemen met internet, tv kijken en bellen via een vaste telefoon verholpen. Hierover kwamen eerder op maandag tienduizenden meldingen binnen op storingssite Allestoringen.nl. De problemen speelden op verschillende plekken in Nederland.

5 uur geleden
Topman Renault maakt de overstap naar Gucci-moederbedrijf Kering

PARIJS (ANP) - Topman Luca de Meo vertrekt bij het Franse autoconcern Renault en komt aan de leiding te staan van luxebedrijf Kering. Dat maakt het eveneens Franse bedrijf maandag bekend, nadat verschillende media hierover al berichtten. Kering is het moederbedrijf van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga.

5 uur geleden
Brancheclub Nederlandse reders uit zorgen om conflict Israël-Iran

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen om de ontwikkelingen in het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran. Directeur Annet Koster adviseert Nederlandse reders de veiligheidsadviezen van de Nederlandse overheid nauw te volgen.

6 uur geleden