Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland ontkent Oekraïens lokaal bestuur te willen vervangen

Rusland ontkent Oekraïens lokaal bestuur te willen vervangen

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft geen plannen om het lokaal bestuur in de ingenomen gebieden in Oekraïne te vervangen. De woordvoerder van het Kremlin zei volgens persbureau TASS dat hier volstrekt geen plannen voor zijn. De 'speciale militaire operatie' die 24 februari van start ging, moet de militaire infrastructuur van Oekraïne uitschakelen.

Rusland stelt geen burgerdoelen te bestoken, geen gebieden te willen veroveren of bezetten en over het algemeen niet in steden te willen vechten. Maar president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen de aanval ook ingezet omdat extreemrechtse groepen en milities etnische Russen zouden vervolgen. Hij wil daarom Oekraïne "denazificeren", wat lijkt te wijzen op een politieke omwenteling.

Rusland heeft sinds de aanval is begonnen bijna 50.000 vierkante kilometer Oekraïne veroverd (de oppervlakte van Nederland is bijna 42.000 km2), maar Cherson in het zuiden lijkt vooralsnog de enige grote stad die is aangevallen en ingenomen. Er woeden bloedige gevechten om de zuidoostelijke stad Marioepol, maar Moskou maakt voortdurend melding van troepen van de Oost-Oekraïense pro-Russische separatisten die daar in de aanval zijn. De stad wordt vooral verdedigd door extreemrechtse milities. In het noorden zijn er in een maand van strijd geen serieuze pogingen gedaan om de grote steden Kiev en Charkov in te nemen.

Meer uit Buitenland

Israël voert nieuwe aanvallen op Teheran uit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.

36 minuten geleden
Griekenland stuurt marine en luchtmacht naar Cyprus om drones

NICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.

44 minuten geleden
Libanon verbiedt militaire activiteiten van Hezbollah

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.

51 minuten geleden
VS: drie Amerikaanse gevechtstoestellen neergehaald door Koeweit

TAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.

1 uur geleden
EU-chef: we moeten voorkomen dat Iran-conflict verder verspreidt

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij in Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.

1 uur geleden
Nieuwe Iraanse aanvallen op Israël

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.

1 uur geleden
Iran: nucleaire installatie Natanz geraakt door aanvallen

WENEN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse ambassadeur bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) Reza Najafi heeft tegen journalisten gezegd dat de Iraanse nucleaire installatie in Natanz is getroffen door aanvallen van Israël en de VS. Hij zei dat kort nadat IAEA-chef Rafael Grossi had verklaard dat er geen aanwijzingen waren dat Iraanse nucleaire faciliteiten zijn getroffen.

1 uur geleden