Rusland ontbiedt Nederlandse diplomaat na vondst spionageapparaat
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een gezant van Nederland op het matje te hebben geroepen. De aanleiding zou de vondst zijn van een spionage-apparaat in de auto van een Russische militaire attaché in Nederland.
Het ministerie roept Nederland op maatregelen te nemen om dergelijke incidenten in de toekomst te voorkomen. "Dergelijke onvriendschappelijke acties" komen de "toch al complexe relatie" met Nederland niet ten goede, aldus het departement.
Het is niet het eerste incident rond een Russische diplomaat in Nederland. De Nederlandse politie nam in 2013 de tweede man van de Russische ambassade Dmitri Borodin mee naar het bureau. Buren hadden geklaagd dat de diplomaat zich agressief gedroeg tegen zijn kinderen. Eerder had zijn vrouw al enkele auto's geramd. Rusland pikte de aanhouding niet en Nederland bood excuses aan.
Ook het neerhalen van MH17 in 2014 heeft de relatie tussen Den Haag en Moskou onder druk gezet. De Boeing 777 werd onderweg van Schiphol naar Kuala Lumpur op 17 juli 2014 uit de lucht geschoten. Alle 298 mensen aan boord kwam om het leven, onder wie 196 Nederlanders.
Volgens internationaal onderzoek was de Buk-raket waarmee het vliegtuig is neergeschoten, afkomstig uit Rusland. Moskou zegt echter niet verantwoordelijk te zijn voor het drama. Nederland maakte vorige maand bekend Rusland voor het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) te dagen om zijn rol in het neerhalen van MH17.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in het Groningse Zeerijp is maandagmiddag opgelopen tot 1635, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in Zeerijp was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot en met oktober van dit jaar zijn er 10.631 incidenten met nepagenten geregistreerd, meldt de politie. In heel 2024 ging het om 8329 incidenten.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.
8 uur geleden