Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: onderhandelingen met Oekraïne gaan door

Rusland: onderhandelingen met Oekraïne gaan door

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het online-overleg met Oekraïne verder zal gaan. Sinds maandag houden vertegenwoordigers van beide landen videobesprekingen om een oplossing te vinden voor de Russische invasie in Oekraïne.

Er worden militaire, politieke en humanitaire kwesties besproken, zo heeft een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd. De onderhandelingen hebben nog niet tot een doorbraak geleid, maar de partijen lijken ondanks moeizame gesprekken wel vooruitgang te boeken.

Kiev eist een wapenstilstand en de terugtrekking van de Russische troepen. Moskou wil dat Oekraïne een neutraal land wordt en geen lid van de NAVO. Ook wil de Russische delegatie dat Kiev erkent dat de Krim bij Rusland hoort en de afvallige regio's Donetsk en Loehansk onafhankelijke staten zijn.

Meer uit Buitenland

Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

32 minuten geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

36 minuten geleden
Amnesty: propaganda overheerst in Russisch onderwijs

LONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.

41 minuten geleden
Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

7 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

9 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

12 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

15 uur geleden