Rusland: Ollongren moet stoppen met wilde beschuldigingen
DEN HAAG (ANP) - Rusland wil bewijs zien van Nederland voor de "wilde aantijging" dat het op sociale media misleidende informatie over de coronapandemie verspreidt. Anders moet het daarmee uit zijn, zegt de Russische ambassade in Den Haag.
Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) schreef woensdag aan de Tweede Kamer dat ook op Nederlandse sociale media desinformatie circuleert uit de koker van Rusland. Moskou grijpt de coronapandemie aan om Europese landen tegen elkaar op te zetten, stelt Ollongren ook op gezag van inlichtingendienst AIVD.
Dat zijn "valse" beschuldigingen, zegt de ambassade. Rusland heeft zich naar haar zeggen daaraan nog nooit bezondigd. Ollongren zou "opnieuw" de verkeerde de schuld in de schoenen schuiven. Dat is "diep betreurenswaardig", helemaal nu landen juist samen moeten optrekken om de pandemie eronder te krijgen, aldus de Russische ambassade.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
12 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
21 uur geleden