Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland officieel in beroep tegen dopingschorsing

Rusland officieel in beroep tegen dopingschorsing

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft officieel beroep aangetekend tegen de sancties die het mondiale antidopingbureau WADA heeft opgelegd wegens fraude met dopingmonsters. Het Russische antidopingagentschap Rusada heeft vrijdag een brief verstuurd naar WADA, waarin het de schorsing van vier jaar aanvecht. De zaak zal worden behandeld bij het hof van sportarbitrage CAS in Lausanne.

WADA strafte eerder deze maand de Russische sport wegens omvangrijke dopingfraude. Volgens een speciale onderzoekscommissie is overtuigend bewezen dat het land heeft geknoeid met urine- en bloedmonsters en datagegevens, die het na een bijzonder moeizaam proces had verkregen uit het dopinglaboratorium in Moskou. Alles met de bedoeling om het gebruik van doping te verdoezelen.

De sancties houden in dat sporters niet onder de Russische vlag mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio 2020, de Winterspelen van Peking in 2022 en WK's in alle sporten, zoals het WK voetbal van 2022 in Qatar. Ook mag Rusland geen grote sportevenementen organiseren of meedingen naar de organisatie van een WK of ander groot toernooi, zoals de Olympische Spelen van 2032 en de Paralympische Spelen.

Neutrale vlag

Alleen sporters uit Rusland die aantoonbaar 'schoon' zijn, kunnen deelnemen aan de grote toernooien onder neutrale vlag. Zo gebeurde dat ook in 2018 bij de Winterspelen van Pyeongchang.

Hoofd Joeri Ganoes van Rusada bevestigde dat hij de brief heeft verzonden. Hij deed dat met grote tegenzin, want de man die sinds 2017 de baas is van het antidopingbureau acht Rusland schuldig en meent dat verzet tegen de sancties zinloos is. "Ik had geen andere keus, ik moest hem wel versturen", zei hij tegen persbureau DPA. De raad van toezicht van Rusada had een week geleden al beslist dat Rusland in beroep zou gaan. Het olympisch comité van Rusland steunde dat besluit.

Meer uit Sport

Verstappen start als vierde in sprintrace Miami

N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: meer over posities

22 minuten geleden
Verstappen start als vierde in sprintrace Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen start als vierde in de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De regerend wereldkampioen was met de Red Bull duidelijk langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. Ook de twee McLaren-coureurs Oscar Piastri en Lando Norris waren sneller dan Verstappen

4 uur geleden
Verstappen derde in training Miami na late aankomst

MIAMI (ANP) - Kersverse vader Max Verstappen heeft bij de enige vrije training van de Grote Prijs in Miami de derde tijd gereden. De regerend wereldkampioen was in de Red Bull 0,430 seconde langzamer dan de Australiër Oscar Piastri in de McLaren en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

8 uur geleden
GP van Miami blijft tot 2041 op kalender Formule 1

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami blijft nog minimaal zestien jaar op de Formule 1-kalender staan. Het contract met het circuit dat om het Hard Rock Stadium in Miami Gardens is gebouwd, is met tien jaar verlengd tot 2041. Dat heeft de organisatie van de Formule 1 bekendgemaakt. Onlangs werd het contract met het circuit van Mexico-Stad tot 2028 verlengd.

9 uur geleden
Tennisser Ruud voor het eerst naar finale in Madrid

MADRID (ANP) - Casper Ruud heeft voor het eerst de finale van het graveltoernooi van Madrid bereikt. De 26-jarige Noor was in twee sets te sterk voor zijn Argentijnse leeftijdsgenoot Francisco Cerúndolo: 6-4 7-5. Ruud speelt de eindstrijd in La Caja Mágica tegen de winnaar van de partij tussen de Brit Jack Draper en de Italiaan Lorenzo Musetti.

9 uur geleden
Australiër Vine wint derde etappe Ronde van Romandië

COSSONAY (ANP) - Jay Vine heeft de derde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De 29-jarige Australiër van UAE Team Emirates was na 183 kilometer met start en finish in het Zwitserse Cossonay de beste op de oplopende aankomst. De Fransman Lenny Martinez werd tweede en Vines ploeggenoot João Almeida uit Portugal kwam als derde over de streep.

10 uur geleden
Verstappen meldt zich als vader van dochter bij GP van Miami

MONACO (ANP) - Max Verstappen (27) is vader geworden van een dochter. Zijn partner Kelly Piquet (36) is bevallen van een meisje met de naam Lily. Dat maakte Verstappen via Instagram bekend.

13 uur geleden