Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland officieel in beroep tegen dopingschorsing

Rusland officieel in beroep tegen dopingschorsing

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft officieel beroep aangetekend tegen de sancties die het mondiale antidopingbureau WADA heeft opgelegd wegens fraude met dopingmonsters. Het Russische antidopingagentschap Rusada heeft vrijdag een brief verstuurd naar WADA, waarin het de schorsing van vier jaar aanvecht. De zaak zal worden behandeld bij het hof van sportarbitrage CAS in Lausanne.

WADA strafte eerder deze maand de Russische sport wegens omvangrijke dopingfraude. Volgens een speciale onderzoekscommissie is overtuigend bewezen dat het land heeft geknoeid met urine- en bloedmonsters en datagegevens, die het na een bijzonder moeizaam proces had verkregen uit het dopinglaboratorium in Moskou. Alles met de bedoeling om het gebruik van doping te verdoezelen.

De sancties houden in dat sporters niet onder de Russische vlag mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio 2020, de Winterspelen van Peking in 2022 en WK's in alle sporten, zoals het WK voetbal van 2022 in Qatar. Ook mag Rusland geen grote sportevenementen organiseren of meedingen naar de organisatie van een WK of ander groot toernooi, zoals de Olympische Spelen van 2032 en de Paralympische Spelen.

Neutrale vlag

Alleen sporters uit Rusland die aantoonbaar 'schoon' zijn, kunnen deelnemen aan de grote toernooien onder neutrale vlag. Zo gebeurde dat ook in 2018 bij de Winterspelen van Pyeongchang.

Hoofd Joeri Ganoes van Rusada bevestigde dat hij de brief heeft verzonden. Hij deed dat met grote tegenzin, want de man die sinds 2017 de baas is van het antidopingbureau acht Rusland schuldig en meent dat verzet tegen de sancties zinloos is. "Ik had geen andere keus, ik moest hem wel versturen", zei hij tegen persbureau DPA. De raad van toezicht van Rusada had een week geleden al beslist dat Rusland in beroep zou gaan. Het olympisch comité van Rusland steunde dat besluit.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

5 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

8 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

10 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

10 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

12 uur geleden