Rusland: Oekraïners saboteerden kerncentrale bij Russische Koersk
KOERSK/MOSKOU (ANP) - In de regio van de Russische stad Koersk zijn zes elektriciteitsmasten voor hoogspanningsleidingen van een kerncentrale opgeblazen. Volgens het Russische persbureau RIA Novosti zijn de daders 'Oekraïense saboteurs'. De acties waren op 4, 9 en 12 augustus en verstoorden de energielevering van de centrale aan een grote regio. Het is niet bekendgemaakt hoe lang de energiecentrale niet kon leveren.
De Russische politie is op zoek naar de daders. Koersk ligt ongeveer 90 kilometer van de grens met Oekraïne in een regio waar wel vaker Oekraïense aanslagen of aanvallen zijn gemeld zoals rond het zuidelijker gelegen Belgorod, niet ver van de Oekraïense stad Charkov.
Meer uit Buitenland
VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.
2 uur geledenPRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.
5 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.
6 uur geleden