Rusland: Oekraïense aanslagen op officieren verijdeld
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat ze Oekraïense aanslagen op Russische officieren en hun families in Moskou heeft verijdeld. Er zou een plan zijn geweest om de doelwitten te doden met bommen die eruitzagen als een documentenmap of powerbank.
De FSB heeft ook bekendgemaakt dat vier Russen zijn opgepakt voor betrokkenheid bij de voorbereidingen van de aanslagen. Zij zouden zijn gerekruteerd door de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Op Russische staatstelevisie zijn beelden getoond van verdachten die dit toegeven.
De melding komt anderhalve week na een aanslag op generaal Igor Kirillov, die bevel gaf aan de eenheden die gespecialiseerd zijn in acties met nucleaire, biologische of chemische wapens. Hij stierf in Moskou bij de ontploffing van een verstopte bom. Rusland geeft Oekraïne de schuld. Een Oekraïense veiligheidsbron heeft toegegeven dat de SBOe achter de aanslag zit.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.
4 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat er nog geen plannen zijn voor een ontmoeting met Amerikaanse onderhandelaars over het vredesplan voor Oekraïne. Het Kremlin is niet op de hoogte gehouden van de uitkomst van vredesonderhandelingen op zondag in Genève, aldus Peskov.
5 minuten geledenLUANDA (ANP) - "Een eensgezind en gecoördineerd EU-standpunt is essentieel voor een goede uitkomst van vredesonderhandelingen", benadrukt voorzitter van de EU-leiders António Costa. "Voor Oekraïne en voor Europa", schrijft hij op X.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
45 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
51 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
1 uur geleden