Rusland: Oekraïense aanslagen op officieren verijdeld
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat ze Oekraïense aanslagen op Russische officieren en hun families in Moskou heeft verijdeld. Er zou een plan zijn geweest om de doelwitten te doden met bommen die eruitzagen als een documentenmap of powerbank.
De FSB heeft ook bekendgemaakt dat vier Russen zijn opgepakt voor betrokkenheid bij de voorbereidingen van de aanslagen. Zij zouden zijn gerekruteerd door de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Op Russische staatstelevisie zijn beelden getoond van verdachten die dit toegeven.
De melding komt anderhalve week na een aanslag op generaal Igor Kirillov, die bevel gaf aan de eenheden die gespecialiseerd zijn in acties met nucleaire, biologische of chemische wapens. Hij stierf in Moskou bij de ontploffing van een verstopte bom. Rusland geeft Oekraïne de schuld. Een Oekraïense veiligheidsbron heeft toegegeven dat de SBOe achter de aanslag zit.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.
3 uur geleden