Rusland: Oekraïense aanslagen op officieren verijdeld
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB zegt dat ze Oekraïense aanslagen op Russische officieren en hun families in Moskou heeft verijdeld. Er zou een plan zijn geweest om de doelwitten te doden met bommen die eruitzagen als een documentenmap of powerbank.
De FSB heeft ook bekendgemaakt dat vier Russen zijn opgepakt voor betrokkenheid bij de voorbereidingen van de aanslagen. Zij zouden zijn gerekruteerd door de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Op Russische staatstelevisie zijn beelden getoond van verdachten die dit toegeven.
De melding komt anderhalve week na een aanslag op generaal Igor Kirillov, die bevel gaf aan de eenheden die gespecialiseerd zijn in acties met nucleaire, biologische of chemische wapens. Hij stierf in Moskou bij de ontploffing van een verstopte bom. Rusland geeft Oekraïne de schuld. Een Oekraïense veiligheidsbron heeft toegegeven dat de SBOe achter de aanslag zit.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
5 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
7 uur geleden