Rusland noemt wapenlevering aan Oekraïne 'uiterst gevaarlijk'
KIEV (ANP/DPA) - Rusland noemt een wapenlevering van het Verenigd Koninkrijk aan Oekraïne "uiterst gevaarlijk". "Dit draagt niet bij aan de afbouw van de spanningen", aldus woordvoerder Dmitri Peskov. Rusland maakt zich zorgen over de toenemende wapenleveringen aan buurland Oekraïne.
De Britse minister van Defensie Ben Wallace maakte maandag bekend dat er wapens worden geleverd en dat er Britse militairen naar Oekraïne gaan om daar trainingen te geven. De minister benadrukte dat het enkel om wapens gaat die zijn bedoeld ter verdediging. Volgens Wallace is hiertoe besloten vanwege "de steeds dreigender wordende houding van Rusland", schrijft de Britse krant The Guardian.
Rusland trekt in twijfel dat het alleen maar om defensieve wapens gaat. Wallace zei dat de wapens geen bedreiging vormen voor Rusland, maar voor de zelfverdediging van Oekraïne zijn.
De spanningen tussen Oekraïne en Rusland zijn hoog opgelopen. Westerse landen maken zich grote zorgen over Russische troepenopbouw langs de grens met Oekraïne en vrezen voor een mogelijke inval. Moskou ontkent daar plannen voor te hebben, maar volgens Wallace is er een "legitieme en reële reden voor zorg dat de troepen zullen worden gebruikt bij een inval", schrijft de BBC.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden