Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland noemt jongste NAVO-versterking gevaarlijk

Rusland noemt jongste NAVO-versterking gevaarlijk

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft fel uitgehaald naar het NAVO-plan om vier gevechtseenheden extra naar Oost-Europese lidstaten van het bondgenootschap te sturen. Moskou spreekt over een gevaarlijke en "destabiliserende" opbouw van troepen aan de oostelijke flank, en ziet daarmee de "anti-Russische koers" van de westerse alliantie bevestigd.

"De militarisering van Europa wordt versneld door de inspanningen van de alliantie", aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Door Oekraïne meer wapens te beloven bevestigt de NAVO dat het er belang bij heeft dat de vijandigheden voortduren, aldus het ministerie.

Hoewel de stappen van de NAVO juist volgden op de Russische inval in Oekraïne, beschuldigt Moskou de alliantie ervan slaafs het Amerikaanse doel te volgen om Rusland volledig te controleren. Daarnaast is "anti-Russische hysterie" gepromoot om de kosten van wapens te verhogen, en daar profiteren vooral de Verenigde Staten financieel van.

De NAVO stopt ook geheim Amerikaans onderzoek naar biologische en chemische wapens in de doofpot, terwijl Rusland er "onterecht" van wordt beschuldigd te willen provoceren met nucleaire, biologische en chemische wapens. Verder noemt het Russische buitenlandministerie de speciale NAVO-top donderdag in Brussel niets meer dan een sessie om "zichzelf te hersenspoelen". De VS kunnen het niet verdragen dat Rusland zijn eigen beslissingen neemt en een onafhankelijk beleid voert, aldus het ministerie.

Meer uit Buitenland

Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

21 minuten geleden
Nobelprijswinnaar Machado na jaar weer in openbaar verschenen

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.

46 minuten geleden
WSJ: Trumps Oekraïneplan omvat Russische energie voor Europa

MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.

3 uur geleden
Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

11 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

12 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

14 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

15 uur geleden