Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland noemt geplande NAVO-oefeningen provocatief en agressief

Rusland noemt geplande NAVO-oefeningen provocatief en agressief

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland noemt de NAVO-oefeningen die voor volgend jaar nabij de Russische grenzen gepland zijn "provocatief en agressief van aard" en waarschuwt dat ze een "groot risico op incidenten met zich meebrengen". Dat meldt het Russische persbureau RIA op basis van een verklaring van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

Het Russische ministerie doelt op de oefening Steadfast Defender die volgend jaar in Europa gepland staat en die ook in 2021 werd gehouden. Volgens de Amerikaanse militaire krant Stars and Stripes zijn de NAVO-oefeningen van 2024 echter de "grootste militaire oefening van de NAVO sinds het einde van de Koude Oorlog". Ruim 40.000 militairen zullen worden samengebracht voor een oefening die zich uitstrekt van de Baltische staten tot Polen en Duitsland, schrijft de publicatie.

"Een nieuw tijdperk van collectieve defensie staat voor de deur", zei admiraal Rob Bauer, de militaire chef van de NAVO, na een bijeenkomst van NAVO-defensiechefs. De bijeenkomst werd zaterdag gehouden in Oslo en werd bijgewoond door de hoogste Amerikaanse militair, generaal Mark Milley, aldus Stars and Stripes.

Meer uit Buitenland

Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

1 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

1 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

2 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

2 uur geleden
Netanyahu geeft bevel voor onderhandelingen met Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.

3 uur geleden
Pakistan veroordeelt Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.

4 uur geleden
Hulporganisaties slaan alarm over 'nachtmerrie' burgers Libanon

BEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.

4 uur geleden