Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland noemt beweringen dat coronavaccin onveilig is ongegrond

Rusland noemt beweringen dat coronavaccin onveilig is ongegrond

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland noemt beschuldigingen dat het Russische coronavaccin onveilig is "ongegrond en gedreven door concurrentie". Dat zei de Russische minister van Volksgezondheid Mikhail Murasjko woensdag, aldus persbureau Interfax. President Vladimir Poetin zei dinsdag dat Rusland het eerste land was dat na minder dan twee maanden van testen op mensen wettelijke goedkeuring verleent aan een Covid-19-vaccin.

Het besluit van Moskou om het goed te keuren voordat de laatste proeven zijn afgerond heeft bij sommige experts tot bezorgdheid geleid. Slechts ongeveer 10 procent van de klinische tests zijn succesvol en sommige wetenschappers zijn bang dat Moskou nationaal prestige boven veiligheid stelt.

Met name de Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn zei woensdag dat het Russische Covid-19-vaccin niet voldoende was getest. Hij voegde eraan toe dat het doel is om een ​​veilig product te hebben in plaats van alleen maar als eerste mensen te gaan vaccineren.

Acceptatie

"Het kan gevaarlijk zijn om miljoenen, zo niet miljarden mensen te vroeg te vaccineren, omdat het de acceptatie van vaccineren vrijwel kan ruïneren als het misgaat, dus ik ben erg sceptisch over wat er gaande is in Rusland", vertelde Spahn tegen omroep Deutschlandfunk.

"Ik zou blij zijn als we een eerste, goed vaccin hadden, maar gebaseerd op alles wat we weten - en dat is het fundamentele probleem, namelijk dat de Russen ons niet veel vertellen - is dit niet voldoende getest", voegde hij eraan toe.

Inmiddels is het aantal bevestigde besmettingen met het coronavirus in Rusland woensdag gestegen tot 902.701. In het afgelopen etmaal kwamen er 5102 nieuwe gevallen bij. De autoriteiten zeiden dat 129 mensen aan de gevolgen van het virus waren gestorven in de afgelopen 24 uur, waardoor het officiële dodental op 15.260 kwam.

Meer uit Buitenland

Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

1 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

2 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

2 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

3 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

5 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

6 uur geleden
Libanese president pleit voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.

7 uur geleden