Rusland neemt niet deel aan geplande vredestop over Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland neemt niet deel aan een vredestop over de oorlog in Oekraïne die mogelijk in november plaatsvindt. Dat heeft een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken aangegeven.
In juni vond een eerste vredestop plaats in Zwitserland. Daar was Rusland toen niet voor uitgenodigd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky had aangegeven dat hij ditmaal mogelijk wel Russische vertegenwoordigers bij de gesprekken wilde hebben.
Maar volgens de woordvoerder heeft Russische deelname geen zin. "De bijeenkomst heeft hetzelfde doel: het promoten van de onhaalbare 'formule van Zelensky' als enige basis voor het oplossen van het conflict", schrijft ze in een verklaring.
'Serieuze voorstellen'
Volgens haar betekent die formule dat Kyiv "steun wil krijgen van een meerderheid van de landen en vervolgens aan Rusland een ultimatum wil opleggen". Rusland "neemt aan zulke toppen niet deel", zei ze.
Moskou stelt dat het wel "serieuze voorstellen" wil overwegen die rekening houden met "de geopolitieke realiteit op de grond".
Meer uit Buitenland
TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
8 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.
1 uur geledenENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
4 uur geleden