Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland neemt juridische stappen tegen functionarissen Strafhof

Rusland neemt juridische stappen tegen functionarissen Strafhof

MOSKOU (ANP/AFP) - In Rusland is een strafrechtelijk onderzoek begonnen tegen de hoofdaanklager en drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. ICC-hoofdaanklager Karim Khan heeft tot ergernis van het Kremlin een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Russische president Vladimir Poetin en de Russische commissaris voor kinderrechten Maria Lvova-Belova. Ze worden verantwoordelijk gehouden voor vermeende deportaties van kinderen uit de door Rusland bezette gebieden in Oekraïne wat oorlogsmisdaden zou betekenen.

Volgens de Russische justitie hebben de magistraten van het ICC illegale besluiten genomen en wordt een onderzoek tegen ze ingesteld. Het Kremlin ontkent de misdaden te hebben gepleegd en noemt de bevelen van het ICC juridisch zonder basis. En Rusland is niet eens aangesloten bij het ICC, wat een voorwaarde voor de succesvolle vervolging en berechting zou zijn.

China dat het hof ook niet erkent, heeft in een reactie het arrestatiebevel van het ICC veroordeeld. Het hof zou "dubbele standaarden" moeten vermijden en de "immuniteit van staatshoofden" moeten respecteren. Beijing doelt op de westerse invloed op het ICC en het jarenlang uitblijven van zaken over misdaden in bijvoorbeeld Afghanistan en Israël.

De VS erkennen het ICC ook niet en hebben tal van maatregelen genomen om te voorkomen dat Amerikanen ooit voor dit hof verschijnen. Er zijn enige tijd maatregelen afgekondigd tegen prominente medewerkers van het ICC inclusief de hoofdaanklager. En de VS hebben zelfs een speciale wet gemaakt die wereldwijd militair ingrijpen rechtvaardigt als er Amerikanen zouden worden opgepakt voor berechting door het ICC. De wet is schertsend de The Hague Invasion Act genoemd.

Meer uit Buitenland

China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

1 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

1 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

6 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

7 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

9 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

16 uur geleden