'Rusland moet meer doen om pandemie te beteugelen'
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten onderschatten de uitbraak van het coronavirus in hun land en zouden de maatregelen moeten opvoeren om de pandemie te beteugelen. Dat heeft Sergej Sobjanin, burgemeester van Moskou en hoofd van de anticoronavirus-taskforce binnen de Russische Veiligheidsraad, dinsdag gezegd.
Rusland, dat een van zijn grenzen met China deelt, en een bevolking van 144 miljoen mensen telt, heeft tot nu toe 495 gevallen van het coronavirus gemeld. Sterfgevallen zijn nog niet gemeld.
"Het probleem is dat het aantal coronatests zeer klein is en niemand een duidelijk beeld heeft van de situatie in Rusland en de wereld", zei Sobjanin tijdens een vergadering tegen president Vladimir Poetin.
Volgens Sobjanin is het aantal mensen dat besmet is met het coronavirus "aanzienlijk" hoger dan volgens de officiële cijfers.
Onder controle
Poetin daarentegen heeft herhaaldelijk gezegd dat de uitbraak van het coronavirus onder controle is in Rusland. Het land heeft geleidelijk aan de beperkingen aangescherpt, culturele en sportevenementen stopgezet en scholen en fitnessclubs gesloten. In tegenstelling tot veel andere landen in Azië en Europa heeft de nationale regering echter niet opgeroepen om binnen te blijven.
Sobjanin wil dat de Russische regio' s hun anti-coronavirusmaatregelen opvoeren als zij geen hoog aantal besmettingen willen hebben. "Niet alle gebieden begrijpen de ernst van de situatie", zei Sobjanin. "Ongeacht of ze zieke mensen hebben of niet, ze zouden zich allemaal klaar moeten maken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
35 minuten geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
2 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
7 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
7 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
8 uur geleden