'Rusland moet meer doen om pandemie te beteugelen'
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische autoriteiten onderschatten de uitbraak van het coronavirus in hun land en zouden de maatregelen moeten opvoeren om de pandemie te beteugelen. Dat heeft Sergej Sobjanin, burgemeester van Moskou en hoofd van de anticoronavirus-taskforce binnen de Russische Veiligheidsraad, dinsdag gezegd.
Rusland, dat een van zijn grenzen met China deelt, en een bevolking van 144 miljoen mensen telt, heeft tot nu toe 495 gevallen van het coronavirus gemeld. Sterfgevallen zijn nog niet gemeld.
"Het probleem is dat het aantal coronatests zeer klein is en niemand een duidelijk beeld heeft van de situatie in Rusland en de wereld", zei Sobjanin tijdens een vergadering tegen president Vladimir Poetin.
Volgens Sobjanin is het aantal mensen dat besmet is met het coronavirus "aanzienlijk" hoger dan volgens de officiële cijfers.
Onder controle
Poetin daarentegen heeft herhaaldelijk gezegd dat de uitbraak van het coronavirus onder controle is in Rusland. Het land heeft geleidelijk aan de beperkingen aangescherpt, culturele en sportevenementen stopgezet en scholen en fitnessclubs gesloten. In tegenstelling tot veel andere landen in Azië en Europa heeft de nationale regering echter niet opgeroepen om binnen te blijven.
Sobjanin wil dat de Russische regio' s hun anti-coronavirusmaatregelen opvoeren als zij geen hoog aantal besmettingen willen hebben. "Niet alle gebieden begrijpen de ernst van de situatie", zei Sobjanin. "Ongeacht of ze zieke mensen hebben of niet, ze zouden zich allemaal klaar moeten maken."
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
4 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
7 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
10 uur geleden