Rusland mist nog details over G7-voorstel van Trump
KREMLIN (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat het meer informatie nodig heeft voordat het kan reageren op een uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Die wil Rusland laten deelnemen aan de volgende top van de G7.
Trump noemde de huidige samenstelling van de G7 dit weekend "achterhaald". Hij wil naast Rusland ook Zuid-Korea, Australië en India laten aanschuiven bij de volgende top van de belangrijke industrielanden. De president noemde dat een "G10 of G11".
De Russische regering reageerde maandag voorzichtig op de uitspraken van Trump. Het is volgens een woordvoerder van het Kremlin nog onduidelijk of het gaat om een officieel voorstel en wat voor rol de nieuwe deelnemers dan zouden hebben. "We kennen de details nog niet."
Jaarlijks
De G7 bestaat uit het Verenigd Koninkrijk, Japan, Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en de VS. Zij komen jaarlijks bijeen om over economisch beleid te overleggen.
Rusland maakte deel uit van de voorganger van de G7, de G8. Moskou was echter niet meer welkom na de annexatie van het Oekraïense schiereiland De Krim.
Niet toelaten
Het Verenigd Koninkrijk maakte maandag duidelijk er niets voor te voelen om Rusland weer toe te laten. Een woordvoerder van premier Boris Johnson zei dat nergens uit blijkt dat Moskou het roer heeft omgegooid na de omstreden annexatie.
"We zien nog geen bewijs van een gedragsverandering die het zou rechtvaardigen om ze weer toe laten", zei de woordvoerder. Die stelde echter ook dat het land dat voorzitter is van de G7 kan besluiten om buitenlandse leiders uit te nodigen als gasten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
8 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.
2 uur geleden