Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: minister roept vraag op of Israël kernwapenbezit erkent

Rusland: minister roept vraag op of Israël kernwapenbezit erkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat de uitspraken van een inmiddels geschorste Israëlische minister over een mogelijke kernaanval op Gaza "vele vragen" oproept, meldt staatspersbureau RIA. Bijvoorbeeld of het land daarmee heeft erkend dat het over kernwapens beschikt.

Minister van Erfgoed Amihay Eliyahu werd in een radio-interview gevraagd of in de oorlog met Hamas de inzet van een kernwapen denkbaar is. "Dat zou een manier zijn", antwoordde hij daarop. Premier Benjamin Netanyahu heeft hem daarop zondag "tot nader order" geschorst.

"De eerste vraag: het lijkt erop dat we officiële verklaringen horen over de aanwezigheid van kernwapens?", zei de woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Maria Zacharova. In dat geval wil Rusland volgens haar weten of er internationale waarnemers betrokken zijn, waaronder van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

Israël wil niet bevestigen of ontkennen dat het over kernwapens beschikt. Deskundigen van de Federation of American Scientists schatten vorig jaar dat Israël zo'n negentig kernkoppen heeft.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

4 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

4 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

6 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

7 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

7 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

8 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

9 uur geleden