Rusland: minister roept vraag op of Israël kernwapenbezit erkent
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat de uitspraken van een inmiddels geschorste Israëlische minister over een mogelijke kernaanval op Gaza "vele vragen" oproept, meldt staatspersbureau RIA. Bijvoorbeeld of het land daarmee heeft erkend dat het over kernwapens beschikt.
Minister van Erfgoed Amihay Eliyahu werd in een radio-interview gevraagd of in de oorlog met Hamas de inzet van een kernwapen denkbaar is. "Dat zou een manier zijn", antwoordde hij daarop. Premier Benjamin Netanyahu heeft hem daarop zondag "tot nader order" geschorst.
"De eerste vraag: het lijkt erop dat we officiële verklaringen horen over de aanwezigheid van kernwapens?", zei de woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Maria Zacharova. In dat geval wil Rusland volgens haar weten of er internationale waarnemers betrokken zijn, waaronder van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).
Israël wil niet bevestigen of ontkennen dat het over kernwapens beschikt. Deskundigen van de Federation of American Scientists schatten vorig jaar dat Israël zo'n negentig kernkoppen heeft.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
5 uur geleden