Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland: minister roept vraag op of Israël kernwapenbezit erkent

Rusland: minister roept vraag op of Israël kernwapenbezit erkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat de uitspraken van een inmiddels geschorste Israëlische minister over een mogelijke kernaanval op Gaza "vele vragen" oproept, meldt staatspersbureau RIA. Bijvoorbeeld of het land daarmee heeft erkend dat het over kernwapens beschikt.

Minister van Erfgoed Amihay Eliyahu werd in een radio-interview gevraagd of in de oorlog met Hamas de inzet van een kernwapen denkbaar is. "Dat zou een manier zijn", antwoordde hij daarop. Premier Benjamin Netanyahu heeft hem daarop zondag "tot nader order" geschorst.

"De eerste vraag: het lijkt erop dat we officiële verklaringen horen over de aanwezigheid van kernwapens?", zei de woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Maria Zacharova. In dat geval wil Rusland volgens haar weten of er internationale waarnemers betrokken zijn, waaronder van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

Israël wil niet bevestigen of ontkennen dat het over kernwapens beschikt. Deskundigen van de Federation of American Scientists schatten vorig jaar dat Israël zo'n negentig kernkoppen heeft.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

1 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

2 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

2 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

2 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

4 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

4 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

4 uur geleden