Rusland meldt voor het eerst meer dan 100.000 coronagevallen
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zaterdag ruim 113.000 nieuwe besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Dat is het hoogste dagcijfer tot nu toe. Het is de eerste keer dat Rusland de grens van 100.000 infecties passeert.
De toename van het aantal besmettingen wordt veroorzaakt door omikron. Deze variant van het coronavirus is extra besmettelijk, maar leidt volgens onderzoeken minder vaak tot ernstige ziekte. De Russische autoriteiten melden zaterdag ook 668 nieuwe sterfgevallen.
In Rusland zijn 700.000 mensen overleden aan Covid-19. Persbureau Reuters heeft dat cijfer berekend aan de hand van gegevens van het nationale statistiekbureau tot en met december en de dagcijfers van de autoriteiten in januari. Het officiële dodental ligt lager, op 330.000.
Rusland heeft door het wantrouwen onder de bevolking een lage vaccinatiegraad. Iets minder dan de helft van de Russen is volledig ingeënt. Coronavaccins zijn in het land al maanden wijdverspreid beschikbaar.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
3 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
5 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
5 uur geleden