Rusland meldt voor het eerst meer dan 100.000 coronagevallen
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zaterdag ruim 113.000 nieuwe besmettingen met het coronavirus geregistreerd. Dat is het hoogste dagcijfer tot nu toe. Het is de eerste keer dat Rusland de grens van 100.000 infecties passeert.
De toename van het aantal besmettingen wordt veroorzaakt door omikron. Deze variant van het coronavirus is extra besmettelijk, maar leidt volgens onderzoeken minder vaak tot ernstige ziekte. De Russische autoriteiten melden zaterdag ook 668 nieuwe sterfgevallen.
In Rusland zijn 700.000 mensen overleden aan Covid-19. Persbureau Reuters heeft dat cijfer berekend aan de hand van gegevens van het nationale statistiekbureau tot en met december en de dagcijfers van de autoriteiten in januari. Het officiële dodental ligt lager, op 330.000.
Rusland heeft door het wantrouwen onder de bevolking een lage vaccinatiegraad. Iets minder dan de helft van de Russen is volledig ingeënt. Coronavaccins zijn in het land al maanden wijdverspreid beschikbaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
2 uur geleden