Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt voor het eerst meer dan 1000 nieuwe coronagevallen

Rusland meldt voor het eerst meer dan 1000 nieuwe coronagevallen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben voor het eerst melding gemaakt van meer dan 1000 nieuwe coronagevallen. In het land is volgens officiële cijfers bij 7497 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus. Ook zijn zeker 58 patiënten met het virus overleden.

Het aantal nieuwe besmettingen dat aan het licht kwam steeg in 24 uur tijd met 1154: de grootste toename tot dusver. De meeste coronagevallen zijn vastgesteld in hoofdstad Moskou, waar de circa 12 miljoen inwoners eind vorige maand opdracht kregen in de meeste gevallen binnen te blijven.

Experts waarschuwen volgens Russische media dat het daadwerkelijke aantal coronabesmettingen vermoedelijk veel hoger is. Het land heeft veel minder coronagevallen gemeld dan andere Europese staten. Rusland stuurde de afgelopen tijd coronahulp naar zwaar getroffen landen als Italië en de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

VS leggen inreisverbod op aan nog eens vijf landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens vijf landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

18 minuten geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

37 minuten geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

1 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

1 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

2 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

4 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

5 uur geleden