Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt verovering vier plaatsen in Oost-Oekraïne

Rusland meldt verovering vier plaatsen in Oost-Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland meldt dat zijn militairen vier plaatsen hebben veroverd in het oosten van Oekraïne. Volgens het ministerie van Defensie gaat het onder meer om Krasnohorivka in de regio Donetsk.

Krasnohorivka, dat 16.000 inwoners had voordat het conflict begon, ligt in een gebied waar het front al weken nauwelijks is opgeschoven, op ongeveer 20 kilometer ten westen van de door Rusland bezette stad Donetsk. Russische troepen rukken geleidelijk op in de gelijknamige regio Donetsk. Ze komen dichter in de buurt van Pokrovsk, een belangrijk logistiek knooppunt voor de Oekraïense krijgsmacht.

De Russische president Vladimir Poetin zei vorige week dat de inname van de Donbas, bestaande uit de regio's Donetsk en Loehansk, het "primaire doel" is van Rusland. Oekraïne viel een maand geleden de Russische regio Koersk binnen. Daar heeft Kyiv naar eigen zeggen meer dan honderd plaatsen ingenomen. De Oekraïners hopen met dit offensief Rusland er onder meer toe te dwingen troepen van Oost-Oekraïne naar Koersk te verplaatsen.

Meer uit Buitenland

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".

1 uur geleden
Brussel wil onderzoeksprogramma met Israël deels stopzetten

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.

2 uur geleden
Ook Duitsland opent luchtbrug voor hulp aan Gazastrook

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.

3 uur geleden
Bende in Nigeria doodt gijzelaars ondanks betaling losgeld

LAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.

4 uur geleden
Spanje wil via lucht voedsel leveren aan Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.

5 uur geleden
Trump ziet echte hongersnood in de Gazastrook

GLASGOW (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is er hongersnood in de door Israël afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Hij zei zich te baseren op tv-beelden: "Dat is echte hongersnood, dat zie ik, en dat kun je niet veinzen." Hij beloofde het opzetten van voedselcentra, samen met andere landen en organisaties, zonder veel details te geven.

5 uur geleden
President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

6 uur geleden