
Rusland meldt verovering twaalf nederzettingen in Charkiv
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het leger binnen een week twaalf nederzettingen in de Oekraïense regio Charkiv heeft ingenomen en verder blijft oprukken. Russische militairen zijn daar een week geleden met een nieuw grondoffensief begonnen.
Rusland stuurde duizenden militairen de grens over en opende het vuur op meerdere nederzettingen, waaronder Vovtsjansk. Die stad ligt op 5 kilometer van de grens met Rusland. Voor de oorlog woonden ongeveer 18.000 mensen in Vovtsjansk, nu zijn het er volgens de regionale gouverneur nog maar tweehonderd.
Afgelopen weekend werd al duidelijk dat Russische militairen bezig waren met een opmars in Charkiv. Oekraïne heeft eerder al gemeld terrein te hebben verloren en dat de situatie in de noordoostelijke regio moeilijk is. Volgens een Oekraïense legerchef heeft Rusland zijn "gebied voor gevechtsoperaties" met 70 kilometer uitgebreid en probeert het Oekraïne te dwingen zijn reserves in te zetten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.
6 uur geledenEL FASHER (ANP/AFP) - Zeker 17 mensen zijn zaterdag om het leven gekomen en 25 gewond geraakt bij een bombardement van de paramilitaire Rapid Support Forces in de stad El Fasher in de Soedanese regio Darfur.
7 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Het Israëlische leger verstrekt vanaf zondag tenten en ander schuilmateriaal aan inwoners van Gaza als voorbereiding voor hun gedwongen verplaatsing naar het zuiden van het belegerde Palestijnse gebied, weg uit de gevechtszones.
9 uur geledenLISSABON/MADRID (ANP/DPA) - Na buurland Spanje roept ook Portugal de hulp van EU-landen in om bosbranden te bestrijden. Twee vliegtuigen uit Zweden worden zondag in Portugal verwacht, aldus omroep RTP.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten trekken alle bezoekersvisa voor inwoners van de Gazastrook in en onderzoeken "volledig en grondig" de procedures die de afgelopen dagen zijn gebruikt om een klein aantal tijdelijke medisch-humanitaire visa te verstrekken. Dat maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in Madrid overleg geleid over de aanpak van de bosbranden die het land al enige tijd teisteren. Er zijn momenteel negentien natuurbranden die een dreiging vormen en waar de centrale overheid snel moet helpen, met onder andere blusvliegtuigen. Sánchez brengt zondag een bezoek aan de noordwestelijke regio Galicië waar hevige branden woeden en vervolgens aan een getroffen gebied in León.
14 uur geleden