Rusland meldt verovering grootste kolencentrale van Oekraïne
SVITLODARSK (ANP/DPA) - Russische troepen hebben naar eigen zeggen bij Svitlodarsk in de Oost-Oekraïense regio Donetsk de grootste kolencentrale van Oekraïne onder controle gekregen. De pro-Russische separatisten in Donetsk hebben foto's verspreid van Russische huurlingen van de zogenoemde Wagner-groep voor het kantoor van de kolencentrale. Volgens andere berichten gaan de gevechten rond de energiecentrale, die sinds eind mei aan de gang zijn, echter nog door.
De Oekraïense legerstaf noemt de situatie bij de centrale niet in het avondrapport over de situatie. In het ochtendbericht maakte de militaire leiding nog melding van luchtaanvallen op Oekraïense posities op het terrein van de energiecentrale. Het Oekraïense leger berichtte ook over gevechten iets meer naar het westen. Aan de oostkant zouden Russische aanvallen met succes zijn afgeslagen.
Ook op andere plekken aan het front in Donetsk en in de aangrenzende regio Charkov zijn Oekraïense militairen er volgens Kiev in geslaagd hun posities te handhaven, terwijl Rusland tientallen plaatsen bestookte met artillerie en luchtaanvallen.
Oekraïne is inmiddels vijf maanden bezig de Russische aanval af te weren. In die periode hebben Russische troepen grote delen van Oost- en Zuid-Oekraïne veroverd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
26 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden