Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt verovering dorp in Charkiv

Rusland meldt verovering dorp in Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Rusland heeft een nieuw militair succes geclaimd in de Oekraïense regio Charkiv, waar het een offensief uitvoert. Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het dorp Starytsja is "bevrijd" en dat verder wordt opgerukt.

De Russische aanval op de regio Charkiv begon ruim een week geleden. Persbureau AFP becijferde dat Rusland tussen 9 en 15 mei zo'n 278 vierkante kilometer heeft veroverd, de grootste terreinwinst sinds eind 2022.

De Oekraïense autoriteiten melden dat zo'n 10.000 inwoners van de regio zijn geëvacueerd na aanvang van het Russische offensief. President Volodymyr Zelensky waarschuwt bovendien dat het mogelijk pas de eerste fase is van een grotere Russische operatie.

Denktank Institute for the Study of War vermoedt dat Rusland aanvalt in het grensgebied om te zorgen dat Oekraïne daar meer troepen naartoe moet sturen. De Oekraïense verdediging zou dan elders aan het front kunnen verzwakken.

Meer uit Buitenland

Tiende lichaam gevonden in reeks vermoorde vrouwen in Zuid-Afrika

EKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.

19 minuten geleden
Dodental stijgt na explosie en instorten woongebouw Athene

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.

1 uur geleden
Zelensky roept op tot sancties na doden door Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.

1 uur geleden
Vandalisme verstoort treinverkeer in West-Duitsland

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.

2 uur geleden
Dode na explosie en instorten gebouw binnenstad Athene

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.

3 uur geleden
Gouverneur: overstromingen in Bangkok zijn gestabiliseerd

BANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.

4 uur geleden
Branden in Indonesië gevaar voor ernstig bedreigde orang-oetan

JAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.

5 uur geleden