Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt verovering dorp in Charkiv

Rusland meldt verovering dorp in Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Rusland heeft een nieuw militair succes geclaimd in de Oekraïense regio Charkiv, waar het een offensief uitvoert. Het Russische ministerie van Defensie meldt dat het dorp Starytsja is "bevrijd" en dat verder wordt opgerukt.

De Russische aanval op de regio Charkiv begon ruim een week geleden. Persbureau AFP becijferde dat Rusland tussen 9 en 15 mei zo'n 278 vierkante kilometer heeft veroverd, de grootste terreinwinst sinds eind 2022.

De Oekraïense autoriteiten melden dat zo'n 10.000 inwoners van de regio zijn geëvacueerd na aanvang van het Russische offensief. President Volodymyr Zelensky waarschuwt bovendien dat het mogelijk pas de eerste fase is van een grotere Russische operatie.

Denktank Institute for the Study of War vermoedt dat Rusland aanvalt in het grensgebied om te zorgen dat Oekraïne daar meer troepen naartoe moet sturen. De Oekraïense verdediging zou dan elders aan het front kunnen verzwakken.

Meer uit Buitenland

Noodtoestand in Italiaanse regio om noodweer

VENETIË (ANP) - De gouverneur van de Noord-Italiaanse regio Veneto heeft vanwege het noodweer van vrijdag en zaterdagnacht in zijn regio de noodtoestand afgekondigd. Dat meldt omroep RAI.

52 minuten geleden
Gevaar neemt af bij stuwmeer in grensgebied Nepal en China

LASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.

1 uur geleden
Dodental bij Kyiv loopt op na Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental door een Russische drone-aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv is opgelopen naar 37. Dat meldde regionaal bestuurder Tymoer Tkatsjenko, die stelde dat het reddingswerk doorgaat.

1 uur geleden
Tientallen gewonden door noodweer in Noord-Italië

CREMONA (ANP) - Door hevig noodweer in grote delen van Noord-Italië zijn tientallen mensen gewond geraakt. Ook zorgden de extreme omstandigheden voor schade aan tientallen gebouwen en zeker 10.000 auto's. Daarover berichten Italiaanse media.

2 uur geleden
Meer toeristen gered in Nepal

KATHMANDU (ANP) - In Nepal zijn na de overstromingen van afgelopen week tot dusver 184 toeristen gered. Dat meldt het Nepalese toerismebureau (NTB), dat ook laat weten dat met 420 buitenlanders nog geen contact is.

3 uur geleden
Tientallen doden en gewonden gemeld na Russische aanval bij Kyiv

KYIV (ANP) - Een Russische aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost. Nog eens 42 personen raakten gewond, meldt een Oekraïense bestuurder. De aanval zou hebben plaatsgevonden in het district Boetsja.

5 uur geleden
India verscherpt toezicht op gletsjers na ramp Nepal

NEW DELHI (ANP/AFP) - India gaat gletsjers extra in de gaten houden in de grensregio's met Nepal en China. Dat maakten de Indiase autoriteiten bekend nadat overstromingen in het bergachtige gebied deze week honderden levens hadden gekost.

5 uur geleden