Rusland meldt verovering bij strategisch belangrijke Pokrovsk
MOSKOU (ANP/AFP) - Russische troepen hebben het Oost-Oekraïense Selidove ingenomen, in de regio Donetsk. Het ministerie van Defensie in Moskou meldt dinsdag dat het mijnstadje "volledig is bevrijd". De plaats, die voor de oorlog zo'n 20.000 inwoners had, ligt op ongeveer 20 kilometer van de strategisch belangrijke stad Pokrovsk, die in Oekraïense handen is.
De afgelopen week meldde Rusland al de inname van meerdere dorpen in de buurt van Selidove. Oekraïne heeft de val van het stadje niet bevestigd. Als Selidove inderdaad is gevallen, is dat de grootste Russische verovering sinds de inname van het 40 kilometer oostelijker gelegen Avdiivka in februari, meldt The Kyiv Independent.
Rusland besloot in 2022 Donetsk te annexeren, net als enkele andere gebieden in Oekraïne. Het heeft de regio echter niet volledig in handen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
2 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
6 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
9 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
12 uur geleden