Rusland meldt recordaantal sterfgevallen en coronabesmettingen
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdag een recordaantal sterfgevallen en nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld. De gezondheidsautoriteiten verklaarden dat er 569 meldingen van nieuwe sterfgevallen waren binnengekomen in de afgelopen 24 uur. Het officiële dodental door corona kwam daarmee op 40.464.
Het land registreerde over het afgelopen etmaal 26.402 nieuwe besmettingen, waarvan 6524 in de hoofdstad Moskou. Sinds het begin van de pandemie heeft Rusland zeker 2,3 miljoen besmettingen vastgesteld.
Rusland is begonnen met het vaccineren van burgers in Moskou. De eerste Spoetnik V-vaccins tegen het coronavirus zijn afgelopen week afgeleverd aan een ziekenhuis net ten zuiden van Moskou, zeiden de autoriteiten maandag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de zware pijnstiller fentanyl, die verslavend is en ook als drug wordt gebruikt, bestempeld als massavernietigingswapen. "Want dat is het ook", zei Trump tijdens een evenement in het Witte Huis.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Europese leiders willen Oekraïne na het einde van de oorlog tegen Rusland beschermen met een troepenmacht die ook in het land zelf kan opereren. De "multinationale troepenmacht" is een van de "robuuste" veiligheidsgaranties die Oekraïne zou krijgen, stellen premier Dick Schoof en zijn belangrijkste Europese collega's na overleg in Berlijn.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat een vredesdeal tussen Oekraïne en Rusland "dichterbij is dan ooit". Zijn opmerking volgt na contact met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en andere Europese leiders.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.
3 uur geleden