Rusland meldt nieuwe droneaanvallen op eigen grondgebied
MOSKOU (ANP/APF/DPA) - Rusland zegt nieuwe droneaanvallen op het eigen grondgebied te hebben afgeslagen. Het ministerie van Defensie meldt dat onbemande toestellen zijn geneutraliseerd bij de grens met Oekraïne en in de buurt van Moskou. Het departement spreekt over een "terroristische aanval" waar Oekraïne achter zou zitten.
De droneaanvallen lijken volgens de eerste berichten geen schade te hebben aangericht. De juistheid van de beweringen van het ministerie kon niet direct worden vastgesteld, maar Rusland is de afgelopen tijd vaker opgeschrikt door dergelijke aanvallen met onbemande vliegtuigjes. Rusland gebruikt zelf ook drones om doelen aan te vallen in Oekraïne.
De Russische autoriteiten zeggen dat twee van de drones zijn neergehaald boven de westelijke regio Brjansk. Een derde toestel zou zijn uitgeschakeld boven het district Ljoebertsy, in de buurt van de hoofdstad. Russische media berichten dat het vliegverkeer bij twee burgerluchthavens tijdelijk moest worden stilgelegd. Daardoor moesten tientallen vluchten worden geannuleerd of uitgesteld.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
7 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
7 uur geleden