Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt nieuwe droneaanvallen op eigen grondgebied

Rusland meldt nieuwe droneaanvallen op eigen grondgebied

MOSKOU (ANP/APF/DPA) - Rusland zegt nieuwe droneaanvallen op het eigen grondgebied te hebben afgeslagen. Het ministerie van Defensie meldt dat onbemande toestellen zijn geneutraliseerd bij de grens met Oekraïne en in de buurt van Moskou. Het departement spreekt over een "terroristische aanval" waar Oekraïne achter zou zitten.

De droneaanvallen lijken volgens de eerste berichten geen schade te hebben aangericht. De juistheid van de beweringen van het ministerie kon niet direct worden vastgesteld, maar Rusland is de afgelopen tijd vaker opgeschrikt door dergelijke aanvallen met onbemande vliegtuigjes. Rusland gebruikt zelf ook drones om doelen aan te vallen in Oekraïne.

De Russische autoriteiten zeggen dat twee van de drones zijn neergehaald boven de westelijke regio Brjansk. Een derde toestel zou zijn uitgeschakeld boven het district Ljoebertsy, in de buurt van de hoofdstad. Russische media berichten dat het vliegverkeer bij twee burgerluchthavens tijdelijk moest worden stilgelegd. Daardoor moesten tientallen vluchten worden geannuleerd of uitgesteld.

Meer uit Buitenland

Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

1 minuut geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

2 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

2 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

2 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

3 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

3 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

5 uur geleden