Rusland meldt nieuwe droneaanvallen op eigen grondgebied
MOSKOU (ANP/APF/DPA) - Rusland zegt nieuwe droneaanvallen op het eigen grondgebied te hebben afgeslagen. Het ministerie van Defensie meldt dat onbemande toestellen zijn geneutraliseerd bij de grens met Oekraïne en in de buurt van Moskou. Het departement spreekt over een "terroristische aanval" waar Oekraïne achter zou zitten.
De droneaanvallen lijken volgens de eerste berichten geen schade te hebben aangericht. De juistheid van de beweringen van het ministerie kon niet direct worden vastgesteld, maar Rusland is de afgelopen tijd vaker opgeschrikt door dergelijke aanvallen met onbemande vliegtuigjes. Rusland gebruikt zelf ook drones om doelen aan te vallen in Oekraïne.
De Russische autoriteiten zeggen dat twee van de drones zijn neergehaald boven de westelijke regio Brjansk. Een derde toestel zou zijn uitgeschakeld boven het district Ljoebertsy, in de buurt van de hoofdstad. Russische media berichten dat het vliegverkeer bij twee burgerluchthavens tijdelijk moest worden stilgelegd. Daardoor moesten tientallen vluchten worden geannuleerd of uitgesteld.
Meer uit Buitenland
AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
3 uur geleden