Rusland meldt neergehaalde drones op verschillende plekken
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft donderdagochtend naar eigen zeggen elf aanvalsdrones neergehaald boven de geannexeerde Krim. Dat meldt het ministerie van Defensie. Eerder zou de Russische luchtafweer een golf van Oekraïense drones hebben vernietigd in de westelijke grensregio's Bryansk en Belgorod.
Volgens het ministerie van Defensie zijn tussen 22.00 uur op woensdag en 00.45 uur donderdag lokale tijd zes drones neergeschoten op vier afzonderlijke locaties boven de Bryansk-regio, die ongeveer op gelijke afstand ligt tussen Kyiv en Moskou. Daarbij zouden geen gewonden zijn gevallen.
Woensdagochtend vroeg voerde Oekraïne een aanval uit op het hoofdkwartier van de Russische Zwarte Zeevloot in Sebastopol op de Krim, een van de grootste aanvallen op de Russische marine sinds de start van de invasie. Met kruisraketten wist Oekraïne naar eigen zeggen een Russische onderzeeër en een groot landingsschip te beschadigen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtbewakingscentrum wordt versterkt, heeft de Belgische minister van Defensie Theo Francken donderdag gezegd na afloop van de Nationale Veiligheidsraad. Het NASC (National Air Security Center) in Bevekom moet vanaf 1 januari volledig operationeel zijn. De Veiligheidsraad was donderdagochtend bijeengekomen om de vele drone-incidenten van deze week boven verschillende Belgische luchthavens en militaire bases te bespreken.
36 minuten geledenBELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.
3 uur geledenLOUISVILLE (ANP/DPA) - Het dodental na de crash van een vrachtvliegtuig in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen naar twaalf. De slachtoffers zijn bemanningsleden en mensen die zich op de grond bevonden.
5 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR) - De automobilist die woensdag opzettelijk mensen aanreed op het Franse eiland Oléron was mogelijk uit zichzelf geradicaliseerd, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez. Hij voegde daaraan toe dat het nog niet duidelijk is of er religieuze motieven achter de aanval zitten. Vijf mensen raakten gewond, van wie twee zwaargewond.
5 uur geleden