Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt laagste aantal nieuwe coronagevallen sinds 30 april

Rusland meldt laagste aantal nieuwe coronagevallen sinds 30 april

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland meldde woensdag 7843 nieuwe gevallen van het coronavirus, het laagste dagelijkse aantal sinds 30 april. Het totale aantal besmettingen in het land komt daarmee op 553.301.

De Russische autoriteiten zeiden dat er in de afgelopen 24 uur 194 mensen zijn overleden aan de gevolgen van het virus. Dat brengt het officiële dodental op 7478 sinds het begin van de coronacrisis.

In totaal 10.036 mensen herstelden in de afgelopen 24 uur, wat het totale aantal genezen patiënten in Rusland op 304.342 brengt.

Beperkingen opgeheven

Moskou heeft op 8 juni allerlei beperkingen opgeheven, waaronder verplichte reispassen, zodat bewoners weer vrij kunnen bewegen in de straten en parken.

Ook veel andere regio's heffen de lockdownmaatregelen op, aangezien Rusland zich voorbereidt op het houden van een referendum op 1 juli, ondanks de pandemie. President Vladimir Poetin zoekt daarin publieke steun voor grondwetswijzigingen die hem in staat zouden stellen om na zijn huidige ambtsperiode in het Kremlin te blijven.

Critici hebben twijfels geuit over het relatief lage officiële sterftecijfer in Rusland en de autoriteiten ervan beschuldigd de omvang van de crisis te bagatelliseren.

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

16 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden