Rusland meldt kolossale Oekraïense verliezen tijdens offensief
MOSKOU (ANP) - Het Russische ministerie van Defensie schat dat Oekraïne in het in juni ingezette tegenoffensief minstens 43.000 militairen heeft verloren doordat zij gesneuveld of gewond zijn geraakt. Volgens het ministerie slaat dit cijfer enkel op verliezen aan of dicht bij het front in de maanden juni en juli. Verliezen aan de kant van buitenlandse huurlingen, of gewonden die naar buitenlandse ziekenhuizen zijn overgebracht, zijn volgens Moskou buiten beschouwing gelaten.
De Oekraïners, die volgens onafhankelijke waarnemers nauwelijks terreinwinst hebben geboekt, hebben hun lenteoffensief in zomeroffensief omgedoopt. Volgens Kyiv loopt het offensief niet zoals gepland.
De Russen zeggen dat er een vermogen aan Oekraïens militair materieel verloren is gegaan, onder meer 25 Leopard 2-tanks, 21 Amerikaanse Bradley gevechtsvoertuigen en zeven Franse AMX-tanks. Ook zou Oekraïne 34 vliegtuigen en helikopters hebben verloren. De Russische claims kunnen niet onafhankelijk worden geverifieerd.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.
5 uur geleden