Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland meldt kolossale Oekraïense verliezen tijdens offensief

Rusland meldt kolossale Oekraïense verliezen tijdens offensief

MOSKOU (ANP) - Het Russische ministerie van Defensie schat dat Oekraïne in het in juni ingezette tegenoffensief minstens 43.000 militairen heeft verloren doordat zij gesneuveld of gewond zijn geraakt. Volgens het ministerie slaat dit cijfer enkel op verliezen aan of dicht bij het front in de maanden juni en juli. Verliezen aan de kant van buitenlandse huurlingen, of gewonden die naar buitenlandse ziekenhuizen zijn overgebracht, zijn volgens Moskou buiten beschouwing gelaten.

De Oekraïners, die volgens onafhankelijke waarnemers nauwelijks terreinwinst hebben geboekt, hebben hun lenteoffensief in zomeroffensief omgedoopt. Volgens Kyiv loopt het offensief niet zoals gepland.

De Russen zeggen dat er een vermogen aan Oekraïens militair materieel verloren is gegaan, onder meer 25 Leopard 2-tanks, 21 Amerikaanse Bradley gevechtsvoertuigen en zeven Franse AMX-tanks. Ook zou Oekraïne 34 vliegtuigen en helikopters hebben verloren. De Russische claims kunnen niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Meer uit Buitenland

Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

28 seconden geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

1 minuut geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

1 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

1 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

1 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

4 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

5 uur geleden