
Rusland meldt hoge opkomst op eerste dag presidentsverkiezingen
MOSKOU (ANP/DPA) - Op de eerste dag van de driedaagse presidentsverkiezingen in Rusland melden de autoriteiten een hoge opkomst van 24 procent. Volgens de kiescommissie hadden vrijdagavond 27 miljoen van de ruim 114 stemgerechtigde Russen een stem uitgebracht.
De verkiezingen in Rusland zijn niet spannend. Het staat vast dat de 71-jarige Vladimir Poetin na bijna een kwart eeuw regeren opnieuw verkozen wordt. Toch is een hoge opkomst belangrijk voor het Kremlin, schreef The Moscow Times deze week. De Russische regering heeft gemeentes de opdracht gegeven om "indrukwekkende aantallen" te behalen, zeiden anonieme regionale functionarissen tegen de krant.
In Moskou alleen werden vrijdag volgens de autoriteiten 500.000 stemmen uitgebracht. Poetin zelf bracht zijn stem er digitaal uit, dat is in een deel van Rusland mogelijk.
Volgens de onafhankelijke verkiezingswaakhond Golos worden ambtenaren en werknemers van staatsbedrijven op veel plekken onder druk gezet om te stemmen. "De eerste verkiezingsdag is begonnen en alles gaat precies zoals we hadden voorspeld: al meteen wordt er een enorme druk uitgeoefend om een groot aantal kiezers te behalen", liet de in Rusland "ongewenste organisatie" op Telegram weten.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft verontwaardigd gereageerd op het inreisverbod dat Nederland tegen hem heeft ingesteld. "Op een plek waar terrorisme wordt getolereerd en terroristen welkom zijn, is een Joodse minister uit Israël niet welkom", schreef hij volgens The Times of Israel op X.
49 minuten geledenROSTOV (ANP/AFP/RTR) - In de Russische regio Rostov is een dode gevallen en is schade ontstaan aan de spoorwegen door een droneaanval, meldt de gouverneur van de regio op Telegram. Het slachtoffer zou in de plaats Salsk in een auto hebben gezeten die getroffen werd.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij een aanval op een gevangenis in Oekraïne zijn zeker zestien mensen om het leven gekomen en 35 mensen gewond geraakt, meldt de gouverneur van de regio Zaporizja. Zowel de gevangenis als nabijgelegen huizen zijn verwoest door een Russische aanval, aldus gouverneur Ivan Fedorov.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Het leger van Thailand meldt dat buurland Cambodja het staakt-het-vuren heeft geschonden dat maandagavond inging. In de nacht van maandag op dinsdag is opnieuw gevochten aan de grens, aldus Thailand. Een woordvoerder van het Cambodjaanse leger ontkent dat aan de grens is gevochten.
3 uur geledenMADRID/LISSABON (ANP) - Op verschillende plekken in Spanje en Portugal woeden dinsdagochtend vroeg bosbranden. Bij de Spaanse plaats Mombeltrán in de autonome regio Castilië en León brak maandagavond na 23.00 uur een grote brand uit. Een deel van de ongeveer duizend inwoners van Mombeltrán, zo'n twee uur ten westen van hoofdstad Madrid, is in lockdown geplaatst gezien "het ernstige risico", aldus de Spaanse krant 20minutos.
3 uur geleden