Rusland meldt grote Oekraïense droneaanval
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft melding gemaakt van een grote Oekraïense droneaanval. Het ministerie van Defensie stelt dat 144 drones zijn neergehaald boven Russisch grondgebied, onder meer bij de hoofdstad. Oekraïne heeft nog niet bevestigd dat het een grootschalige aanval heeft uitgevoerd.
Het Russische ministerie stelt in een verklaring dat 72 van de onbemande toestellen zijn onderschept boven de westelijke regio Brjansk, 20 boven de regio Moskou, 13 boven het gebied Toela, 14 boven de regio Koersk en nog eens 25 boven andere delen van het land. Oekraïne gebruikt al langer drones om aanvallen uit te voeren op infrastructuur in Rusland.
De aanvallen zorgden voor een verstoring van het vliegverkeer bij Moskou. Ook brak brand uit in woongebouwen in het district Ramenskoje bij de hoofdstad, meldde de regionale gouverneur. Die liet ook weten dat een vrouw om het leven kwam en drie mensen gewond raakten. Tientallen mensen moesten geëvacueerd worden.
Ook Rusland stuurt regelmatig drones de lucht in om doelen te bestoken. Daarbij wordt vaak de energievoorziening in Oekraïne onder vuur genomen. De luchtmacht van Oekraïne maakte dinsdag bekend dat de Russische strijdkrachten bij nachtelijke aanvallen 46 van de onbemande toestellen hebben ingezet, waarvan er 38 zijn neergehaald. Rusland zou ook twee raketten hebben afgevuurd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
5 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
6 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
10 uur geleden