Rusland meldt grote Oekraïense droneaanval
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft melding gemaakt van een grote Oekraïense droneaanval. Het ministerie van Defensie stelt dat 144 drones zijn neergehaald boven Russisch grondgebied, onder meer bij de hoofdstad. Oekraïne heeft nog niet bevestigd dat het een grootschalige aanval heeft uitgevoerd.
Het Russische ministerie stelt in een verklaring dat 72 van de onbemande toestellen zijn onderschept boven de westelijke regio Brjansk, 20 boven de regio Moskou, 13 boven het gebied Toela, 14 boven de regio Koersk en nog eens 25 boven andere delen van het land. Oekraïne gebruikt al langer drones om aanvallen uit te voeren op infrastructuur in Rusland.
De aanvallen zorgden voor een verstoring van het vliegverkeer bij Moskou. Ook brak brand uit in woongebouwen in het district Ramenskoje bij de hoofdstad, meldde de regionale gouverneur. Die liet ook weten dat een vrouw om het leven kwam en drie mensen gewond raakten. Tientallen mensen moesten geëvacueerd worden.
Ook Rusland stuurt regelmatig drones de lucht in om doelen te bestoken. Daarbij wordt vaak de energievoorziening in Oekraïne onder vuur genomen. De luchtmacht van Oekraïne maakte dinsdag bekend dat de Russische strijdkrachten bij nachtelijke aanvallen 46 van de onbemande toestellen hebben ingezet, waarvan er 38 zijn neergehaald. Rusland zou ook twee raketten hebben afgevuurd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.
3 uur geledenAOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.
3 uur geledenROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.
3 uur geledenIVANOVO (ANP/RTR/AFP) - Ten noordoosten van Moskou, in de provincie Ivanovo, is een groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort, meldt de Russische staatszender Vesti. Alle zeven inzittenden zouden bij de crash zijn omgekomen. Volgens het Russische ministerie van Defensie is onderzoek ingesteld naar het incident. Het vliegtuig was kort ervoor gerepareerd en voerde een testvlucht uit. Het zou zijn neergekomen in onbewoond gebied, aldus het ministerie in een verklaring.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft de Soedanese militieleider Ali Muhammad Ali Abd-Al-Rahman veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was eerder al schuldig bevonden aan 27 misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Het ging onder meer om moord, verkrachting en marteling.
5 uur geleden