Rusland meldt grote Oekraïense droneaanval
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft melding gemaakt van een grote Oekraïense droneaanval. Het ministerie van Defensie stelt dat 144 drones zijn neergehaald boven Russisch grondgebied, onder meer bij de hoofdstad. Oekraïne heeft nog niet bevestigd dat het een grootschalige aanval heeft uitgevoerd.
Het Russische ministerie stelt in een verklaring dat 72 van de onbemande toestellen zijn onderschept boven de westelijke regio Brjansk, 20 boven de regio Moskou, 13 boven het gebied Toela, 14 boven de regio Koersk en nog eens 25 boven andere delen van het land. Oekraïne gebruikt al langer drones om aanvallen uit te voeren op infrastructuur in Rusland.
De aanvallen zorgden voor een verstoring van het vliegverkeer bij Moskou. Ook brak brand uit in woongebouwen in het district Ramenskoje bij de hoofdstad, meldde de regionale gouverneur. Die liet ook weten dat een vrouw om het leven kwam en drie mensen gewond raakten. Tientallen mensen moesten geëvacueerd worden.
Ook Rusland stuurt regelmatig drones de lucht in om doelen te bestoken. Daarbij wordt vaak de energievoorziening in Oekraïne onder vuur genomen. De luchtmacht van Oekraïne maakte dinsdag bekend dat de Russische strijdkrachten bij nachtelijke aanvallen 46 van de onbemande toestellen hebben ingezet, waarvan er 38 zijn neergehaald. Rusland zou ook twee raketten hebben afgevuurd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
13 minuten geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
11 uur geleden