Rusland meldt grote Oekraïense droneaanval
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft melding gemaakt van een grote Oekraïense droneaanval. Het ministerie van Defensie stelt dat 144 drones zijn neergehaald boven Russisch grondgebied, onder meer bij de hoofdstad. Oekraïne heeft nog niet bevestigd dat het een grootschalige aanval heeft uitgevoerd.
Het Russische ministerie stelt in een verklaring dat 72 van de onbemande toestellen zijn onderschept boven de westelijke regio Brjansk, 20 boven de regio Moskou, 13 boven het gebied Toela, 14 boven de regio Koersk en nog eens 25 boven andere delen van het land. Oekraïne gebruikt al langer drones om aanvallen uit te voeren op infrastructuur in Rusland.
De aanvallen zorgden voor een verstoring van het vliegverkeer bij Moskou. Ook brak brand uit in woongebouwen in het district Ramenskoje bij de hoofdstad, meldde de regionale gouverneur. Die liet ook weten dat een vrouw om het leven kwam en drie mensen gewond raakten. Tientallen mensen moesten geëvacueerd worden.
Ook Rusland stuurt regelmatig drones de lucht in om doelen te bestoken. Daarbij wordt vaak de energievoorziening in Oekraïne onder vuur genomen. De luchtmacht van Oekraïne maakte dinsdag bekend dat de Russische strijdkrachten bij nachtelijke aanvallen 46 van de onbemande toestellen hebben ingezet, waarvan er 38 zijn neergehaald. Rusland zou ook twee raketten hebben afgevuurd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
3 uur geleden